piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Lato z Kurierem 2018 > Pod siatką w Pustkowie. Zwycięstwa faworytów

Pod siatką w Pustkowie. Zwycięstwa faworytów

Pod siatką w Pustkowie. Zwycięstwa faworytów
Data publikacji: 2018-07-18 10:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-24 10:24
Wywietleń: 786 338948

Tym razem na turniejach plażówki pojawili się stali bywalcy z Górnego Śląska – ubiegłoroczni wielokrotni zwycięzcy, ale również nowi uczestnicy, którzy na imprezy przyjeżdżają z okolicznych miejscowości rewalskiego wybrzeża, a o turniejach dowiadują się z gminnych plakatów.

Sobotni siatkarski turniej trójek z cyklu „Rewal Beach” wygrali zdecydowani faworyci „Tres Amigos” (Wiktor Borowski – Zabrze, Janusz Hajduk – Przyszowice, Tomasz Eberhardt – Gliwice), którzy w finale pokonali team o nazwie „Może wygramy” (Kuba Mączka – Legnica, Jakub Węgrzyn – Gliwice, Krzysztof Wojtasiak – Szczecin). Warunki były bardzo trudne, wiał silny porywisty wiatr, i dlatego też nasz redakcyjny kolega wspomagany dwoma uzdolnionymi siatkarzami liczył na zwycięstwo. W takich warunkach szanse się trochę wyrównują. Ostatecznie faworyci nie zawiedli i okazali się tego dnia najlepsi. Trzecie miejsce zajęła... „Czwórka”. Z taką nazwą zagrali Alicja Hyrczak – Lubin, Marlena Molińska – Miękinia, Sebastian Kwiatkowski – Sanok i Łukasz Zieliński – Ozorków. Choć był to turniej trójek, organizator z uwagi na trudne warunki oraz udział dwóch pań w tej drużynie zezwolił na poszerzony skład.

Warto jeszcze wspomnieć, że w jednej z drużyn widzieliśmy... prezydenta miasta Sieradz, który w tym roku mocno wspiera siatkarsko-tenisową zabawę w Pustkowie i także w niej uczestniczy.
W niedzielę (15 lipca) odbył się kolejny z cotygodniowych deblowych turniejów tenisa plażowego, które są organizowane pod egidą Polskiej Federacji tej dyscypliny. I tym razem najlepsi byli typowani faworyci „Tres Amigos” (W. Borowski – Zabrze, J. Hajduk – Przyszowice). Drugie miejsce dla debla „Test” ojca i syna Włodzimierza i Bartosza Wesołek – Szczecin. Trzecią lokatę wywalczył team „Sabat Beach” (Dariusz Kardas – Knurów i Wiesław Wiatrowski – Wrocław). Jak więc widać zawodnicy ze Śląska doskonale radzą sobie zarówno w siatkówkę, jak i w tenisa w wydaniu plażowym.

Na dzisiaj (środa, 18 lipca) w Pustkowie zaplanowany jest kolejny turniej losowany „Pustkowo Beach”. Zawodnicy zgłaszają się indywidualnie, a w pary dobierają się drogą losowania. Często największą trudnością dla nowoutworzonych ekip jest ustalenie nazwy zespołu. I wtedy jako nazwę podają pierwsze słowa, które padną przy przywitaniu. Już na tym etapie śmiechu jest co niemiara.

W ostatnim rozegranym turnieju najlepszy okazał się team o nazwie... „Brawo” (J. Węgrzyn – Gliwice i Mariusz Kozieł – Radziechowy), czyli uzdolniona młodość i doświadczenie, który w finale pokonał zespół „Dream Team” (Ł. Zieliński – Ozorków i K. Wojtasiak – Szczecin). Trzecie miejsce dla „Myśmy już grali” (M. Molińska – Miękinia i K. Mączka – Legnica). Warto wspomnieć, że uczestnikom siatkarskiej zabawy nie przeszkodził nawet deszcz, który pojawił się podczas meczów finałowych.

Zawodnicy mocno się integrują tworząc „siatkarsko-tenisową rodzinę”, a po turniejach mogą liczyć na dodatkowe atrakcje, i tak np. wspólnie utworzyli „strefę kibica” i oglądali mecze mundialu w Bistro Bravo u Piotra lub u gościnnego byłego sołtysa Pustkowa Władysława Hagaja. Ponadto nie tylko w dni turniejowe mogą ugasić pragnienie w Sabat Beach w Pustkowie – lokalu znajdującym się bezpośrednio na pięknej, piaszczystej plaży, w którym pobyt umilany jest lekką muzyką i sympatyczną obsługą.

A kolejne rozgrywki siatkarskich trójek i tenisowych par deblowych już w najbliższy weekend. Każdy może spróbować swych sił. Na najlepszych czekają upominki od sponsorów, a wszyscy mają gwarancję dobrej zabawy. Zapisy bezpośrednio przed turniejami przy boiskach w środy, soboty i w niedziele w godz. 10-10.30. Przy ładnej pogodzie warto pojawić się na plaży w Pustkowie również w inne dni. Czynne są tam bowiem boiska, z których można skorzystać bezpłatnie, grając w siatkówkę plażową lub zdobywającego coraz większą popularność tenisa plażowego. ©℗

(kw)

Fot. Tomasz Olejniczak

Na zdjęciu: Podczas sobotniego turnieju trójek bardzo mocno wiało, ale miłośników siatkówki to nie zniechęciło do emocjonującej zabawy.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie