środa, 08 lipca 2020.
Strona główna > Lato z Kurierem 2018 > Pocztówka z wakacji też przez Internet

Pocztówka z wakacji też przez Internet

Pocztówka z wakacji też przez Internet
Data publikacji: 2018-08-18 07:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-24 10:24
Wywietleń: 1763 343749

Widokówki z nadmorskimi miejscowościami były najlepiej sprzedającym się produktem lipca w placówkach pocztowych. Według Poczty Polskiej aż o 20 procent w porównaniu do zeszłego roku na Wybrzeżu wzrosła sprzedaż znaczków.

Z kolei w sprzedaży internetowej na platformie Envelo największą popularnością cieszy się e-znaczek. W wakacje dobrze sprzedaje się również e-kartka – personalizowana pocztówka z grafiką lub zdjęciem.

Poczta Polska i Envelo mają neokartkę, czyli specjalną ofertę dla klientów lubiących nowinki technologiczne. Zamiast poszukiwania atrakcyjnej pocztówki, wystarczy wejść na Envelo, dodać własny plik graficzny lub wybrać jeden z projektów dostępnych na platformie i bez wychodzenia z domu wysłać kartkę, korzystając ze smartfona. Pracownicy poczty wydrukują widokówkę, włożą do koperty i doręczą odbiorcy. Klienci doceniają opcję personalizacji. Większość, bo aż 62 proc., neokartek wysłanych do końca lipca br., zostało utworzonych z prywatnych grafik użytkowników platformy.

Oprócz pocztówek, klienci często kupują również e-znaczki. W porównaniu do danych z sprzed roku, w pierwszych siedmiu miesiącach br. sprzedaż neoznaczków wzrosła o blisko 40 proc. Do neoznaczka także można dodać własną grafikę.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się w lipcu również inne, nie tylko pocztowe, produkty, m.in. książka Katarzyny Nosowskiej „A ja żem jej powiedziała…” oraz „Niebo istnieje… Naprawdę!” autorstwa Todda Burpo i Lynn Vincent. Spośród towarów oferowanych w placówkach pocztowych, klienci chętnie sięgali także po słodycze i zabawki dla dzieci. Poczta wprowadziła poza tym do swojej oferty napoje, wyposażając wybrane placówki w chłodziarki.

(g)

Na zdjęciu: neokartka

Fot. PP

 

 

 

Pocztówka z wakacji też przez Internet

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie