niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Lato z Kurierem 2018 > Plus dla rybaka z Mrzeżyna. A jednak można!

Plus dla rybaka z Mrzeżyna. A jednak można!

Plus dla rybaka z Mrzeżyna. A jednak można!
Data publikacji: 2018-08-20 11:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-24 10:24
Wywietleń: 4657 344097

Konia z rzędem temu, kto kupi w Niechorzu kawałek węgorza wędzonego. Owszem, można kupić całego albo też pół. Sprzedawany jest z głową (waży) lub ogonem.

Cena też jest zaskakująca, gdyż wynosi 160 zł we wszystkich punktach sprzedaży. Nie mamy szans, by liczyć na to, że sprzedawca odkroi nam 20–30 dkg i sprzeda jako porcję, którą chcielibyśmy zjeść na miejscu.

Całkiem inna sytuacja jest w Mrzeżynie w „Barze portowym” przy moście na Redze, gdzie węgorz kosztuje 130 zł i można nabyć go w małych porcjach. Widać, że tutejszy rybak wie, że sprzedając w ten sposób rybę, sprzeda jej więcej, gdyż takich klientów, którzy kupują porcję czy też dwie, jest wielu i ważne, że towar „schodzi”. Zadowolone są obie strony: kupujący i sprzedający. ©℗

Tekst i fot. M. Kwiatkowski

Komentarze

@gość
Tyle tylko, że w smażalniach rybaków (prawdziwych) węgorza nie kupisz.
2018-08-21 08:44:39
Gość
W barze portowym tylko mrożonki i żaden to rybak... Podobnie u Marianka tylko dobra reklama... Ale są i smażalnie które prowadzą prawdziwi rybacy co posiadają kutry rybackie...
2018-08-21 06:15:18
Gzgreg
A rybka smaczna jadłem. Owszem drogo ale jakie to ma znaczenie raz do roku ? Na odchodnego kupiłem wędzoną i nie żałuję widać że facet który to wędzi zna się na swojej pracy i ją lubi. Polecam
2018-08-21 00:15:42
w Mrzeżynie tylko u rybaka Mariana...
jak w temacie. Sprawdzone
2018-08-20 23:19:02
ryby nad morzem
nie kupuję , ceny z sufitu , pazerność ,
2018-08-20 19:59:23
1234
A ja w Hiszpanii jem węgorza za 10 euro.kilo
2018-08-20 18:26:34
Wolfgang do ala 66
A jak się nazywa ambasador z PiS w Niemczech, który grał Faraona?
2018-08-20 17:04:48
Do ala 66
Trafiłaś w punkt! Dodajmy jeszcze pokrzywdzonego gastronomika kraz pieniacza D i mamy cały warsztat TW Gamesa :)
2018-08-20 15:06:42
Do niżej podpisanych od MK
Za towar zapłaciłem co do złotówki, a sprzedawca nawet nie wiedział kim jestem. Byłem tam tylko raz przejazdem. Uważam, że warto pisać o tych co nie nastawiają się na łupienie turysty, a serwują dobre dania i znacznie taniej - jak w przypadku szef tego lokalu, o czym wiele innych gazet już pisało. Ciekawe, że tam jest zawsze tłok. Nie po moich tekstach. Co na to konkurencja? - w Mrzeżynie takie są ceny węgorza, a nie jak w Niechorzu o 30 zł więcej. Kryptoreklama - piszemy łącznie gościu. M.Kwiatkowski
2018-08-20 14:07:45
ala66
Typowy "news" redaktora "Kwiatka". I tak jest od lat gdy tylko zaczyna się sezon. Oczywiście nie może zabraknąć tekstów o Sandrze i jej właścicielu :)
2018-08-20 13:58:55
Węgorza
Ładna reklama - ciekawe, co na nią konkurencja.
2018-08-20 13:51:29
Gość
Widzę że poziom artykułu akurat na poziomie p. Kwiatkowskiego... Czy owy rybak zapłacił "dziennikarzowi" za krypto reklamę? Może pan Kwiatkowski powinien zacząć pracować w jakimś kolorowym brukowcu gdzie wszystkie artykuły są na jego poziomie.
2018-08-20 13:23:39