niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Lato z Kurierem 2018 > Książka na wakacje. Nietypowy Remigiusz Mróz

Książka na wakacje. Nietypowy Remigiusz Mróz

Książka na wakacje. Nietypowy Remigiusz Mróz
Data publikacji: 2018-07-18 10:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-24 10:24
Wywietleń: 994 338947

Przeczytasz ją do końca, a potem znów zaczniesz od początku, by dowiedzieć się, co jest prawdą, a co psychozą... Tak jest z lekturą najnowszej książki Remigiusza Mroza – „Hashtag”.

Przyznaję – to dość dziwna powieść, w której autor igra z nerwami czytelnika, bo raz się ma ochotę zarzucić jej czytanie z przekonaniem, że „tu nic kupy się nie trzyma”, by już z kolejnym rozdziałem dać się wciągnąć w dynamiczną fabułę.

Ale od początku... „Twoja paczka już na Ciebie czeka!” – tak brzmiała wiadomość, która wydawała się zwykłą pomyłką. Tesa nie spodziewała się żadnej przesyłki, niczego nie zamawiała w sieci, a już na pewno nie do paczkomatu. Kobieta najchętniej nie wychodziłaby w ogóle z domu, mając problemy z kontaktami z innymi ludźmi. Postanowiła jednak sprawdzić tajemniczą przesyłkę, a to spowodowała, że znalazła się w centrum nieprawdopodobnych zdarzeń. Oto bowiem w mediach społecznościowych różni internauci zamieszczają wpisy z hashtagiem #apsyda. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoby te od lat uznawane były za zaginione…

Powieść jest dość nietypowa, jak na R. Mroza. Nie jest to bowiem kryminał, ani thriller polityczny, do jakich nas przyzwyczaił ten autor. Tu raczej rolę detektywa przejmuje główna bohaterka, kobieta mająca za sobą próby samobójcze, duże problemy z otyłością, nieradząca sobie w kontaktach z ludźmi. Już od jakiegoś czasu Mróz zapowiadał, że zmierzy się z tematem depresji, co wywołało wrzawę w środowisku literatów (oczywiście negatywną). No i rzeczywiście Tesa to dziewczyna, która ma problemy z tą chorobą, choć w powieści ani razu nie pada takie sformułowanie. Za to książka jest też o tym, na ile nasza obecność w internecie, choćby w portalach społecznościowych, ma przełożenie na życie „w realu”. Zakończenie powieści - mocno zaskakujące.

I jeszcze ciekawostka dla fanów powieści Mroza – pojawiają się tu bohaterowie znani z innych jego książek. ©℗

(MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie