piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Lato z Kurierem 2017 > Papugi w Parku Wieloryba. Tutaj dzieci się nie nudzą!

Papugi w Parku Wieloryba. Tutaj dzieci się nie nudzą! [GALERIA]

Papugi w Parku Wieloryba. Tutaj dzieci się nie nudzą!
Data publikacji: 2017-08-01 10:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-01 12:11
Wywietleń: 1148 284393

Park Wieloryba w Rewalu jest od kilku lat jedną z atrakcji naszego Wybrzeża, które na brak gości nie narzeka. Szczególnie jest ich sporo wtedy, kiedy pogoda jest nijaka, czyli nie ma słońca i nie pada. Wtedy goście przybywają nawet z okolic Międzyzdrojów.

Największym eksponatem parku jest płetwal błękitny – ssak, który ma 34 metry długości i waży (oczywiście ten naturalny) 190 ton. Na terenie parku ujrzeć można też inne wieloryby, a także rekiny oraz ryby żyjące w naszym Bałtyku. Są też potwory oraz płazy morskie. Przy każdym okazie jest opis w języku polskim i niemieckim. Można tu także ujrzeć stare łodzie rybackie, sieci używane przez rybaków…

Nowością, która cieszy się dużym zainteresowaniem, jest powstała przed wakacjami papugarnia, w której znajduje się 60 kolorowych ptaków. Atrakcją, szczególnie dla dzieci, jest możliwość ich dokarmiania. Wtedy ptaszki chętnie siadają na ręce i dają się częstować specjalną karmą nabytą w kasie parku.

Pobyt na terenie parku nie jest limitowany czasowo i wiele rodzin przebywa w nim dość długo. Jest tam także strefa piratów i plac zabaw dla dzieci z dmuchanymi zjeżdżalniami. Są statki pirackie, armaty, dyby i wiele innych atrakcji. Rodzice mogą wypoczywać na leżakach i obserwować swoje pociechy.

Jest oczywiście kawiarenka i sklep sprzedający pirackie skarby i inne pamiątki. Co dwie godziny (12, 14 i 16) odbywają się poszukiwania skarbów, które dzieci bardzo lubią i chętnie w nich uczestniczą.

W parku jest także aleja Aleksandra Doby, znanego w świecie podróżnika z Polic, który teraz po raz kolejny przepływa kajakiem ocean. Jednym słowem – warto odwiedzić ten park, gdyż wycieczka ma nie tylko walory rozrywkowe, ale także poznawcze. ©℗

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Papugi w Parku Wieloryba. Tutaj dzieci się nie nudzą! Papugi w Parku Wieloryba. Tutaj dzieci się nie nudzą! Papugi w Parku Wieloryba. Tutaj dzieci się nie nudzą! Papugi w Parku Wieloryba. Tutaj dzieci się nie nudzą! Papugi w Parku Wieloryba. Tutaj dzieci się nie nudzą! Papugi w Parku Wieloryba. Tutaj dzieci się nie nudzą! Papugi w Parku Wieloryba. Tutaj dzieci się nie nudzą! Papugi w Parku Wieloryba. Tutaj dzieci się nie nudzą! Papugi w Parku Wieloryba. Tutaj dzieci się nie nudzą! Papugi w Parku Wieloryba. Tutaj dzieci się nie nudzą! Papugi w Parku Wieloryba. Tutaj dzieci się nie nudzą!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy