poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Lato z Kurierem 2017 > Marina przyciąga jak magnes

Marina przyciąga jak magnes

Marina przyciąga jak magnes
Data publikacji: 2017-09-01 23:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-02 14:29
Wywietleń: 1569 290481

Nie da się ukryć, że pomysł budowy mariny w Dziwnowie koło przystani rybackiej był strzałem w dziesiątkę. Z obiektu korzystają żeglarze z wielu zakątków Europy, którzy mają tu dobre warunki do relaksu po pobycie w morzu.

Prace przy budowie obiektu zakończono w październiku 2013 roku. Nowo wybudowana marina już od pierwszego dnia zaczęła budzić bardzo duże zainteresowanie, które wynikało nie tylko z samego kształtu portu, ale też jego położenia na bardzo ważnym szlaku wodnym.

Wejście do portu usytuowane jest od strony cieśniny Dziwna, ale jeszcze przed mostem zwodzonym, co ułatwia swobodną komunikację z akwenem morskim. Dziwnowski obiekt leży pośrodku szklaku żeglarskiego Świnoujście – Kołobrzeg.

Akwatorium mariny jest cofnięte w głąb lądu, przez co nie ma bezpośredniego oddziaływania wód i prądów rzecznych. Marina jest wyposażona w postumenty do poboru prądu i wody. Budynek portowy, spełniający jednocześnie rolę Zarządu Portu razem z bosmanatem, jest wyposażony w pełny węzeł sanitarny (toalety, prysznice), do tego salę konferencyjno-klubową i kawiarnię. Docelowo marina może pomieścić około 60 jednostek o maksymalnej długości 12 metrów.

Niebawem na terenie mariny powstanie nowa wiata o pow. 800 m kwadratowych do zimowego przechowywania jachtów. Koszt inwestycji to ok. 2,2 mln zł, na co gmina dostanie milion dofinansowania. 

Marina na Wybrzeżu Kościuszkowskim w centrum Dziwnowa pozwala na cumowanie 60 jachtów oraz łodzi motorowych i w pełni sezonu jest oblężona. Planowane było jej przedłużenie w stronę stacji benzynowej, ale ministerstwo cofnęło dotację. Być może pod koniec roku uda się pozyskać środki na ten cel. Prawdą jest bowiem także, że w pełni sezonu brakuje tu miejsc do cumowania.

Niektórzy skarżą się, że wzrosły nieco ceny, ale chwalą jednocześnie, że obiekt jest monitorowany, ma zaplecze sanitarne i dobre położenie. Obie mariny zarabiają na siebie i nie przynoszą strat. ©℗

M. Kwiatkowski

Fot. UM Dziwnów

Na zdjęciu: Marina w Dziwnowie z lotu ptaka

Komentarze

Magdalen
http://www.webcamera.mobi/index.php?cam=dziwnow-marina Kamerka na marine w Dziwnowie.
2017-09-02 14:29:23
;-)
fanny@,głownie Niemcy i Skandynawia, przynajmniej w Szczecinie są z tych kierunkow wiec w Dziwnowie pewnie podobnie,wiecej marin ,wiecej wypozyczalni kajakow i rowerow wodnych-to jest najlepsze :)
2017-09-02 09:32:26
hah
To nie chodzi o utrzymankę piłkarza?
2017-09-02 08:41:52
fanny
Fajnie. A skad przyplywaja żeglarze?
2017-09-02 03:47:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy