czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Lato z Kurierem 2017 > Kontrowersyjne pamiątki z wakacji

Kontrowersyjne pamiątki z wakacji

Kontrowersyjne pamiątki z wakacji
Data publikacji: 2017-06-29 12:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-30 19:14
Wywietleń: 932 272793

Prawie każdy z nas przywozi z urlopu pamiątki, które mają nam przypominać wspaniałe chwile spędzone na wakacjach. Takie drobne upominki kupujemy także z myślą o bliskich. Niestety, w kurortach nad Bałtykiem na straganach można kupić głównie chińską tandetę.

W licznie powstałych na sezon letni sklepach z badziewnymi pamiątkami znad morza zauważyliśmy chińskie atrapy alarmów w okazyjnej cenie 9 zł. Urządzenie wyposażone jest w baterie. Migające światełko ma sugerować potencjalnym przestępcom, że „wielki brat” ich widzi i nagrywa.

Za jedyne 7 zł można nabyć także końcówkę pasów bezpieczeństwa, które możemy wpiąć na stałe w zatrzask, gdzie zatrzaskujemy prawdziwe pasy, i jeździć bez ich odkładania. Piskliwy dźwięk przypominający o obowiązku zapinania pasów nie będzie wówczas działał.

Sklepów z tego typu cudami rodem z Chin jest na naszym Wybrzeżu wiele. Owszem, są przedmioty, które mogą się nam przydać, ale są też takie, które są „jednorazówkami”. Sam nabyłem rok temu chiński przecinak do metali i chciałem nim przeciąć gwóźdź – popularnego „papiaka”. Gwóźdź się ostał, a w ostrzu przecinaka są dwa małe ślady po nim, gdyż nie dał się przeciąć. ©℗

Tekst i fot. (MK)

Na zdjęciu: Po co zapinać pasy? Wystarczy za 7 zł nabyć taki bajer.

Komentarze

nuraj
Moja sąsiadka też ma pamiątkę z wakacji. Ma na imię Grzesiu i chodzi do przedszkola. Sąsiad zaś przywiózł niemiłą pamiątkę. Ma na imię Kiła (panieńskie Rzeżączka)
2017-06-30 18:21:18
Pasy
Sprawa jest bardzo prosta. Ucierpiałeś w wypadku przez to, że nie było zapiętych pasów i stwierdzono obecność takiej klamry? Pokrywasz całkowite koszty leczenia, a także akcji ratowniczej i wszystkich służb biorących w niej udział. Dodatkowo, gdy ucierpiał ktoś inny, wypłacasz mu dożywotnią rentę. Trzeba być totalnie pozbawionym rozumu, aby nie zapinać pasów. Chyba, że ktoś jest samobójcą, co na jedno wychodzi. Co innego, gdy taka klamra służy mechanikom samochodowym, którzy testują na terenie swojego warsztatu naprawiane auta, a ten dźwięk im przeszkadza.
2017-06-29 12:52:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”