wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Kultura > Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze

Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze [GALERIA]

Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze
Data publikacji: 2018-10-13 17:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:51
Wywietleń: 3015 356150

Tłumy osób kupujących pojawiły się na sobotnim Kiermaszu Książki Przeczytanej w szczecińskiej Pleciudze. To impreza, która odbywa się dwa razy w roku i na stałe już weszła do kalendarza wydarzeń kulturalnych w stolicy Pomorza Zachodniego.

Miłośnicy literatury mają tu szansę kupić tanio książki (zgodnie z regulaminem, ceny nie mogą być wyższe niż 50 proc. ceny okładkowej), np. znaleźć ukochane opowieści z dzieciństwa albo bestsellery ostatnich lat.

W sobotę ogromnym powodzeniem cieszyły się powieści kryminalne, tzw. literatura kobieca, książki autorstwa szczecińskich pisarzy oraz te dla dzieci. Dużo osób poszukiwało również książeczek dla ... niemowląt. Wielu rodziców nabywało z kolei, dla swoich pociech, pozycje edukacyjne, w tym tomy opowiadań dotyczące historii Polski.

Kupujący książki na kiermaszu cenią sobie nie tylko niskie ceny, ale też porady, na jakie mogą liczyć u osób sprzedających.
- Jestem na każdym kiermaszu. Dzięki tej imprezie zaopatruję całą rodzinę w książki - mówiła Joanna Stecyk. - Kupiłam dla męża powieści Leszka Hermana, dla siebie kilka kulinarnych pozycji i biografię Ireny Jarockiej oraz kilka książek dla wnuków, poleconych przez panią, która je sprzedawała. Na swoim stoisku miała wiele książek po swoich dzieciach, w idealnym stanie. Widać, że szanuje książki, co ja ogromnie cenię. O każdym tytule potrafiła dużo opowiedzieć. Kupiłam zatem parę książek, na które sama, bez podpowiedzi, nie zwróciłabym uwagi, bo nie bardzo się orientuję w nazwiskach współczesnych autorów dla dzieci.

Pani Alicja z kolei przyszła na kiermasz z trojgiem dzieci. Każde z nich otrzymało po 20 zł i za tę kwotę miało samodzielnie wybrać książki.
- Najwięcej kupiła średnia córka, bo aż cztery książki i po raz pierwszy widziałam, by negocjowała ceny - opowiadała rozbawiona mama. - Jak zobaczyła u jednego sprzedawcy "Fantastyczne zwierzęta" za 10 złotych, a u drugiego za 15 złotych, to temu z wyższą ceną książki powiedziała, że kupi od niego trzy książki, ale jak obniży cenę. O dziwo się zgodził. Kupiła zatem tę opowieść i jeszcze dwa tomy "Zosi z ulicy Kociej" oraz album o psach. Najmłodszej pomogłam w wyborze, bo nie mogła się zdecydować pomiędzy "Mamą Mu" a disneyowskimi opowieściami. W końcu kupiła dwie części tej pierwszej. Dla siebie szukałam powieści Katarzyny Puzyńskiej, ale nie znalazłam. Może następnym razem się uda.

Kolejny kiermasz planowany jest wiosną.

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze Wychodzili ze stosami książek. Tłumy na kiermaszu w Pleciudze

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie