Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

W TRAFO - oprowadzanie po ukraińsku. Jest też promocja typu 1+1 [GALERIA]

Data publikacji: 2022-01-28 21:49
Ostatnia aktualizacja: 2022-02-01 12:17
W TRAFO - oprowadzanie po ukraińsku. Jest też promocja typu 1+1
Fot. Ryszard Pakieser  

Prace około 60 artystów można obejrzeć na największej wystawie w cyklu prezentującym dorobek pedagogów, absolwentów i studentów Pracowni Działań Audiowizualnych i Performatywnych Akademii Sztuki w Szczecinie, z okazji jubileuszu 10-lecia jej działalności. Mowa tu ekspozycji pn. „Made [in] ready – Made [in] Szczecin” w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie.

Wernisaż wystawy odbył się w czwartek (27 stycznia). Z kolei dzień później zorganizowano tu wyjątkowe wydarzenie: oprowadzanie po nowej ekspozycji w języku ukraińskim, oczywiście z myślą o coraz liczniejszej grupie Ukraińców mieszkających w Szczecinie. Zwłaszcza że poza calymi rodzinami, jakie przyjechały tutaj z Ukrainy w ostatnim czasie, na szczecińskich uczelniach jest również sporo studentów z tego kraju.

– Trafostacja Sztuki stara się zarówno podmiotowo uczestniczyć w procesie budowy środowiska sztuki w Szczecinie, jak i na bieżąco go dokumentować i opisywać. Służyła temu m.in. zeszłoroczna wystawa „Co sobie kto na swój temat wymyśli”, prezentująca potencjał artystów w różny sposób powiązanych ze Szczecinem – pochodzeniem, biografią, pracą, przedmiotem artystycznej eksploracji. Wystawa „Made [in] ready – Made [in] Szczecin” rozwija jeden z wątków poprzedniej ekspozycji, stawiając akcent na zmianę procesu kształcenia artystycznego, dokonanego w obrębie minionej dekady – informuje Anna Konopka, specjalista ds. promocji w TRAFO.

Kuratorami nowej ekspozycji są: prowadzący wspomnianą pracownię prof. dr hab. Kamil Kuskowski oraz dr Dariusz Fodczuk. Wystawa będzie czynna do 3 kwietnia.

Uwaga! W Trafostacji Sztuki wprowadzono nową formę zwiedzania. Otóż w każdy piątek i sobotę, w godzinach 18 - 21, można skorzystać z biletu "1+1". Przy zakupie jednego biletu w pełnej cenie, drugi można nabyć za złotówkę. W terminach objętych promocją cena wynosi 13 złotych za dwa bilety normalne lub 7 złotych za dwa bilety ulgowe.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dumny
2022-02-01 12:16:34
Problem widzę gdzie indziej. Bardzo denerwuje mnie bardzo powszechne zapaskudzanie naszego języka anglicyzmami. Przechodziliśmy to już w historii kilka razy (makaronizmy, francuszczyzna), ale jakoś wygrywaliśmy. Wydaje się, że teraz walka jest już przegrana, choć jeszcze czasem zdarza mi się słyszeć "Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj".
@Dumny
2022-01-29 22:15:52
widzisz, problem w tym że nigdzie na świecie tak się nie robi... w krajach w których znaczną część migrantów stanowią Polacy psa z kulawą nogą nie obejdzie wprowadzenie języka polskiego - by było śmieszniej w krajach w której jest duża ilość różnych migrantów często w bankomatach nie ma innego języka niż miejscowy (krajach rzecz jasna nieanglojęzycznych) - tymczasem w Polsce gdzie nie wejdę to od razu w oczy rzucają mi się reklamy usług po ukraińsku - tak to tylko w Polszy...
Dumny
2022-01-29 19:29:22
Lewactwo? To bardzo miły gest w kierunku Ukraińców. Oni po polsku mówią już całkiem dobrze, a ta ich śpiewność (melodia) językowa jest sympatyczna. Sprzedawczynie, kasjerki (obsługa) w sklepach są na ogół miłe i życzliwe, o wiele bardziej od naszych, często naburmuszonych panien.
na opak
2022-01-29 14:07:11
Czy ta coraz liczniejsza grupa Ukraińców jeśli już tu przyjechała nie powinna raczej uczyć się języka polskiego zamiast otrzymywać przewodnika z ukraińskim? Czy może lewactwo jak zwykle ma odmienny pogląd na sprawy oczywiste?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA