poniedziałek, 26 października 2020.
Strona główna > Kultura > Sukces szczecinianina. Możdżer ufunduje mu nagranie płyty

Sukces szczecinianina. Możdżer ufunduje mu nagranie płyty

Sukces szczecinianina. Możdżer ufunduje mu nagranie płyty
Data publikacji: 2020-10-11 17:47
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-11 21:28
Wywietleń: 1521 478841

Szczecinianin Patryk Matwiejczuk otrzymał nagrodę specjalną, ufundowaną przez Leszka Możdżera, podczas prestiżowego festiwalu "Jazz nad Odrą" we Wrocławiu. To możliwość nagrania płyty, co zostanie sfinansowane przez tego znakomitego pianistę jazzowego i kompozytora. 

- Możdżer szczególnie chwalił kulturę dźwięku i moje brzmienie i to, jak ono komponuje się z całym zespołem - powiedział nam pianista Patryk Matwiejczuk. - Szczerze mówiąc to jest trochę mój konik, żeby grać, jasne, jak najlepiej, ale żeby brzmieć dobrze, żeby wydobyć z instrumentu wszystkie barwy jakie są potrzebne w danej chwili, żeby tymi środkami dysponować. 

Nagroda w postaci nagrania płyty jest bezterminowa, zatem szczeciński muzyk nie jest zobligowany do tego,  by np. za tydzień czy miesiąc wejść do studia i zacząć pracę.

- Nie spieszę się. Trzeba mądrze to wykorzystać i zrobić jakąś naprawdę fajną rzecz, więc czekam aż trochę emocje opadną - mówił nam artysta. - Może z kwintetem z konkursu nagram płytę. Muszę spokojnie się zastanowić, co zrobić.

Tu warto zaznaczyć, że P. Matwiejczyk jest potrójnym triumfatorem festiwalu. Poza nagrodą indywidualną, dostrzeżono też poznański zespół, w którym gra szczecinianin - Unleashed Cooperation. Formacja ta została laureatem dwóch nagród: tej ufundowanej przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS oraz drugiej, od Związku Artystów i Wykonawców STOART. Dodajmy, że saksofonista grupy, Krzysztof Kuśmierek, pochodzi ze Stargardu. 

Patryk Matwiejczuk jest absolwentem szczecińskiej Akademii Sztuki (studiował u dr Urszuli Szyryńskiej i prof. Waldemara Wojtala) oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu. Artysta podkreśla, że ogromny wpływ na jego przyszłość zawodową mieli nauczyciele jazzu ze szkoły muzycznej - Miłosz Wośko i Joanna Gajda.

(MON)

Fot. Sławek Przerwa/Jazz nad Odrą

 

Komentarze

Ryszard
Patryku, piękne gratulacje 😊
2020-10-11 21:27:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie