wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Kultura > Chóry odwiedzą Szczecin

Chóry odwiedzą Szczecin

Chóry odwiedzą Szczecin
Data publikacji: 2016-03-17 12:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Wywietleń: 1527 123651

Chóry z Polski, Niemiec i Mołdawii pojawią się na Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej, który rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Będzie to trzecia edycja wydarzenia, wezmą w nim udział dwadzieścia trzy zespoły.

FESTIWAL rozpocznie się jutro - w piątek o godz. 18, a zainauguruje go artystyczna inscenizacja drogi krzyżowej na Skolwinie - Dom Kultury Klub Skolwin, ul. Stłoczyńska 165. Wezmą w niej udział: Policki Chór Kameralny Postscriptum, Chór Kameralny Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Chór Kameralny ZUT. Pierwszym koncertem (piątek, g. 19.30 Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa) będzie występ zespołów Serduszka, Rectus Corda oraz chórów działających przy Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Pojawi się też gość specjalny, organista Bogdan Narloch.

Przesłuchania konkursowe trwać będą w sobotę w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (ul. Przyjaciół Żołnierza 45) w godz. 10.30-15.15. Jury w składzie: Elżbieta Wtorkowska, Jon Fylling, Natalia Barabanszczykowa, Iwona Wiśniewska-Salamon przyznają nagrody chórom w różnych kategoriach: kameralnych, mieszanych, jednorodnych, młodzieżowych, dziecięcym, a także za najlepiej wykonany utwór pasyjny, czy kompozytora polskiego. W sobotę i niedzielę o oprawę muzyczną mszy w różnych szczecińskich kościołach zadbają zaproszone chóry.

Ogłoszenie wyników odbędzie się w niedzielę o godz. 15 podczas koncertu finałowego w Bazylice Archikatedralnej Świętego Jakuba. Więcej informacji i pełen program na www.festival.szczecin.pl. Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny.©℗

(szymw)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina zaprasza na Międzynarodowy Szczeciński Festiwal Muzyki Pasyjnej.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie