niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Kraj > Kierowca Brudzińskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 48 km/h

Kierowca Brudzińskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 48 km/h

Kierowca Brudzińskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 48 km/h
Data publikacji: 2019-03-18 18:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-21 15:46
Wywietleń: 1009 381101

Kierowca bmw, który został zatrzymany pomiędzy Kluczborkiem a Opolem, w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 98 km/h - poinformował PAP asp. sztab. Dawid Gierczyk z kluczborskiej policji. Dodał, że policjanci zastosowali wobec kierowcy pouczenie.

- Kilka minut po godzinie 12 kluczborscy policjanci w miejscowości Bierdzany (początkowo informowano o miejscowości Trzebiszyn - PAP) na drodze krajowej nr 45 zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW. Powodem zatrzymania było przekroczenie dozwolonej prędkości, gdzie 42 letni kierowca samochodu został sprawdzony w policyjnym systemie informatycznym, z którego wynikało, że wcześniej ten kierowca nie popełnił żadnego wykroczenia drogowego. Dlatego policjanci zastosowali środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia - poinformował PAP asp. sztab. Dawid Gierczyk z kluczborskiej policji.

Zapytany o prędkość pojazdu odpowiedział, że policjanci, którzy poruszali się samochodem nieoznakowanym, dokonali pomiaru w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h. Dodał, że w tym miejscu kierowca BMW jechał 98 km/h.

Wcześniej szef MSWiA Joachim Brudziński napisał na Twitterze: "W drodze do Opola na odprawę służb mundurowych mój kierowca @SOP_GOV_PL na terenie powiatu kluczborskiego miał +odrobinę+ za ciężką nogę. Pech (dla niego) trafił na nieoznakowany patrol drogowy @PolskaPolicja. Nie pomogła odznaka @SOP ani informacja, że samochód @MSWiA_GOV_PL" - napisał szef MSWiA na Twitterze.

Joachim Brudziński dodał, że komendant powiatowy policji w Kluczborku "może być dumny ze swoich funkcjonariuszy". "Ja pewno w związku z przekroczeniem prędkości przez mój służbowy samochód i w związku z zatrzymaniem przez patrol drogowy @PolskaPolicja spóźnię się na odprawę z komendantami w Opolu. #Niemazmiłuj" - dodał Brudziński w kolejnym wpisie. - Jutro wpłacę 500 zł na Fundację "Nadzieja". Szef MSWiA obiecał również, że zwróci większą uwagę na to, z jaką prędkością poruszają się jego kierowcy.

Szef MSWiA podczas uroczystości wręczenia medali "Młody bohater" w Opolu powiedział do komendanta policji w Kluczborku: - Panie komendancie, na pana ręce wyrazy uznania i szacunku dla podległych panu funkcjonariuszy policji, którzy w sposób profesjonalny i odpowiedzialny dostrzegli zbyt prędko poruszający się samochód - powiedział. - Mam nadzieję, że również będzie okazja, aby tych funkcjonariuszy wynagrodzić za to, że robią dobrze swoją robotę.

(pap)

Fot. PAP/Krzysztof Świderski

Komentarze

olo
Ty z zagranicy (bez polskiej czcionki) miałeś już nie pisać. Co, za duży zasiłek?
2019-03-21 14:42:35
pamietamy pomrocznosc jasna
a zaczelo sie to gdy debil, synalek Bolka obraizl Policjantke (teraz za to sexistowkie obrazanie dostlaby pala po plecach), a teraz mamy tego skutki ze wladza zawsze sie wybroni. Wstyd bo sam Jojo powinien tak pokierowac sprawa zeby kierowce przykladnie ukarano a tak zawsze bedzie tak jak bylo.
2019-03-21 13:28:51
trohan
Widać, że PiS stoi ponad prawem, a Brudziński sobie kpi z prawa ruchu drogowego. Ale czego po Jojo się spodziewać?
2019-03-21 08:12:30
do poniższego ciula
- będą się leczył gdy jesienią PO wygra wybory i kolejka do lekarza specjalisty w 2020 będzie mniejsza.
2019-03-20 19:44:33
@teść pasierba
Lecz się czubku. Cierpisz na manię prześladowczą...schizol.
2019-03-20 14:26:44
teść pasierba do @ doktora
- problemem jest gdy ciul (inni i także doktor) zapomona co napisał kilka dni wcześniej i wstawia pierdoły niedotyczące tematu poruszanego w artykule, tzw. "zasłona medialna". Tylko tyle doktorze Stuknięty.
2019-03-20 08:48:37
dr. Stuknięty
Ale czub. Ten "pasierb" kolekcjonuje to, co powiedział Jarun. To nie "szmery pod sufitem" ale ostra łupanina w pustym dzbanie.
2019-03-20 00:24:48
teść pasierba do @ manifest
- cytujesz Jaruna - "goń się łachudro !", ale niedokładnie. Cytat z; https://24kurier.pl/blogi/artur-d-liskowacki/krzyzacki-fotel-profesora/ brzmi "Nie rozumiesz po polsku łachudro? Goń się, spadaj, nie komentuj mnie!", "Wójcicki-goń się! Nie do ciebie mówię, więc nie ty łachudro odpowiadaj."- możesz sprawdzić łachudro (?).
2019-03-19 20:10:32
Edmund
Czyżby to była ta równość wszystkich obywateli względem prawa?Niedawno takie bleblanie słyszałem od Kaczyńskiego
2019-03-19 19:48:53
manifest
Jarun do@ pasierba: goń się łachudro !
2019-03-19 15:49:50
teść pasierba do @ Jaruna
"Jojo" się nie zgnoił i na pyskuje przed czmychnięciem - "Być polskim premierem to stokrotnie ważniejsza rzecz dla mnie niż europejskie awanse.“
2019-03-19 12:55:42
Lupo
Komentarze widać zablokowali
2019-03-19 12:19:53
Lupo
To jest skandal na wielką skalę. Ja nie dawno przekroczyłeś o 21km/H to policjant powiedział że za szybkość nie ma pouczeń. Wstyd i hańba bo to są ludzie którzy mają pieniądze i powinni płacić mandaty a nie jakieś śmieszne pouczenie dla chłopa który przekroczy aż o 48km/h. Mam wątpliwości czy tylko 48?. Koledzy pewnie powiedzieli że powiem 48 bo za 52 to powinniśmy zabrać prawo jazdy. Masakra i chamstwo panie Brudziński tłumaczyć pirata drogowego że to tylko 48km/h więcej, bo to jest aż 48km.
2019-03-19 10:28:12
Jarun
Czego spodziewać się po "Jojo", że nie będzie kpił z praworządności? Zresztą i tak czmycha do Brukseli.
2019-03-19 08:47:38
Polandebiland
Jo-jo może to ja toze hahaha
2019-03-19 08:38:19
Alicja
Aż cisną mi się na usta niecenzuralne słowa. POUCZENIE za przekroczenie prędkości o 48 km. To chyba jakaś kpina i ten Brudziński chce żeby komendant jeszcze ich za to nagrodził. K... m... gdzie ja żyję! Wstyd panie Brudziński oj wstyd - chociaż to za mało powiedziane. Ja przekroczyłam o 11 km i dostałam mandat 200 zł i punkty karne. Czyje wykroczenie było większe?
2019-03-19 08:03:31
AK
Co grozi funkcjonariuszowi państwowemu (minister) za niereagowanie na popełniane w jego obecności wykroczenie (przestępstwo)?
2019-03-18 19:59:34