piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Węglarki czekają na skład …zarządu

Węglarki czekają na skład …zarządu

Węglarki czekają na skład …zarządu
Data publikacji: 2016-03-19 20:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2250 124071

Pierwsza nowoczesna węglarka miała być gotowa w zeszłym roku, seryjny montaż zaś ruszyć na początku obecnego. Nadal jednak nie ma umowy w sprawie uruchomienia w szczecińskim Zakładzie Napraw Taboru produkcji wagonów. Nowy prezes PKP Cargo z podjęciem decyzji czeka na pełen skład zarządu spółki.

PKP Cargo SA i Greenbrier Europe Wagony Świdnica list intencyjny w spawie uruchomienia w Szczecinie produkcji wagonów podpisały 1 lipca 2015 roku,a umowę sfinalizować w ciągu miesiąca. Spółka amerykańskiego potentata miała dostarczyć dokumentację, technologię, standardy kontroli jakości oraz wyposażenie linii produkcyjnej. Natomiast PKP Cargotabor - spółka z Grupy Cargo- zapewnić m.in. wykwalifikowaną kadrę oraz zaplecze warsztatowe, którym dysponuje ZNT w Szczecinie - ten, w którym przed laty miały być montowane wagony robione w Chinach. PKP Cargo zapowiadało, że zainwestuje w uruchomienie linii w Szczecinie ok. 11,5 mln zł. Przy rocznej produkcji, jak prognozowano nawet 500 nowoczesnych węglarek, oprócz obecnej załogi - pracę miało znaleźć jeszcze ok. 150 osób ze spółki i rynku pracy.

Pod koniec ubiegłego roku PKP Cargotabor ogłosiły przetarg na wykonanie projektu technologicznego oraz budowlanego m.in. kabiny lakierniczej i śrutowniczej w szczecińskim ZNT. Tyle że był tylko jeden oferent, który się wycofał, bo ponoć zakres zadania został ograniczony.

- Wszystkie prace związane z powstaniem fabryki wagonów towarowych, przy których współpracujemy z firmą Greenbrier, są realizowane bez zbędnej zwłoki. Trwa uzgadnianie szczegółów związanych z przygotowaniem podpisania umowy z naszym partnerem. Pracujemy także nad planem inwestycji. Projekt nie jest zagrożony, produkcja ruszy w 2016 roku (pierwotnie w I kwartale br.- mag) - zapewniało nas w grudniu ubr. biuro prasowe PKP Cargo SA.

Okazuje, że umowa ciągle jest uzgadniana.
- Priorytetem jest podjęcie najlepszej dla PKP Cargo decyzji biznesowej - mówimy o zainwestowaniu kilkunastu, a w perspektywie kilkuset milionów złotych - przekazało nam teraz biuro prasowe. - Podejmie ją cały nowy zarząd spółki.
Przypomnijmy, że prezesem PKP Cargo SA od 19 stycznia jest Maciej Libiszewski. Konkurs na trzech członków zarządu spółki twa. ©℗

(mag)

Na zdjęciu: W szczecińskim ZNT prowadzi się obecnie utrzymanie i naprawy wagonów. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy