wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Gospodarka > W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło…

W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… [GALERIA]

W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło…
Data publikacji: 2016-04-25 12:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2968 130951

Armator promowy z Kołobrzegu, Polska Żegluga Bałtycka, obchodzi 40-lecie działalności. Z tej okazji firma przygotowała specjalne atrakcje dla swoich klientów – rejsy jubileuszowe, konkursy itp. Obchody trwają cały rok, a w ostatnich dniach odbyły się oficjalne uroczystości związane z 40. urodzinami przedsiębiorstwa, które jest dziś spółką Skarbu Państwa.

Firma powstała 31 stycznia 1976 r. W ciągu minionych 40 lat odegrała dużą rolę w życiu gospodarczym nie tylko Kołobrzegu i regionu, ale całego kraju. Początkowo korzystała ze statków przekazanych przez PŻM i PLO – wraz z liniami i załogami. Pierwszymi promami były: „Gryf”, „Skandynawia”, „Wawel” i „Wilanów”. Dziś pod marką Polferries pływają: „Wawel”, „Baltivia” i „Mazovia”.

Na nadmorskim bulwarze w Kołobrzegu 16 kwietnia odsłonięto tablicę upamiętniającą założyciela i pierwszego dyrektora PŻB – Jana Szymańskiego (1932-1998). Dzień później w tamtejszej katedrze odprawiono mszę św. w intencji firmy i osób z nią związanych.

Z kolei 19 kwietnia w Kamienicy Kupieckiej przy ul. E. Gierczak w Kołobrzegu otwarto wystawę pt. „40 lat Polskiej Żeglugi Bałtyckiej”. To wspólne dzieło Muzeum Oręża Polskiego, PŻB i Jerzego Mikołajewskiego – byłego kierownika działu reklamy i promocji firmy, a wcześniej także asystenta dyrektora Szymańskiego.

Tego samego dnia odbyła się jubileuszowa gala w kołobrzeskim Hotelu Aquarius. Gościli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, posłowie, władze samorządowe oraz reprezentanci wielu firm z branży morskiej.

– Witam przede wszystkim moją załogę, to wy przez 40 lat tworzyliście tę historię – podkreślił Piotr Redmerski, prezes PŻB.

Jakub Komers z zarządu firmy odczytał list gratulacyjny od prezydenta RP Andrzeja Dudy. Obecny na uroczystości minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk dziękował zarządowi, związkom zawodowym i pracownikom kołobrzeskiego armatora przede wszystkim za ostatni okres – „obrony przed wrogim przejęciem”. Jednocześnie obiecał wsparcie. Wiceminister Paweł Brzezicki dodał, że PŻB jest jedną z firm, które nadają ton strategii MGMiŻŚ.

Podczas gali uhonorowano grupę pracowników kołobrzeskiej firmy legitymujących się 40-letnim stażem pracy. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 25 kwietnia 2016 r.

W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło… W KURIERZE: Czterdzieści lat minęło…

Komentarze

Gacie
Ciekawe, czy sprzedawca bielizny też był.
2016-04-25 14:28:39

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie