niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Żagle > Pożegnaliśmy przyjaciela… śp. Janusza Charkiewicza

Pożegnaliśmy przyjaciela… śp. Janusza Charkiewicza

Data publikacji: 2019-03-27 21:29
Wywietleń: 2582

Na cmentarzu w Szczecinie-Zdrojach pożegnaliśmy 27 marca 2019 r. śp. j.kpt.ż.w. Janusza Charkiewicza, znanego i lubianego żeglarza, kapitana jachtowego i motorowodnego, człowieka morza, wieloletniego pracownika gospodarki morskiej, działacza żeglarskiego, uczestnika i prowadzącego wiele rejsów morskich, wieloletniego członka Zarządu ZOZŻ, przew. Komisji Historii ZOZŻ.

Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Ducha. Na cmentarzu zgromadziło się liczne grono rodziny, przyjaciół i szczecińskich żeglarzy – z wyróżniającą się grupą Braci Wybrzeża. W imieniu całego zachodniopomorskiego środowiska żeglarskiego – z kondolencjami dla rodziny i serdecznym koleżeńskim pożegnaniem śp. Janusza – wystąpili prezes ZOZŻ Zbigniew Zalewski i przedstawiciel klubów kapitanów jachtowych Zygmunt Kowalski. 

Mogiłę śp. Janusza pokryły liczne wieńce, wiązanki i kwiaty… Janusz zmarł w Szczecinie 21 marca 2019 roku.

* * *

Janusz był zawsze z nami, jako Przyjaciel, niestrudzony organizator, kronikarz wszystkich szczecińskich i wielu zachodniopomorskich oraz krajowych wydarzeń żeglarskich. Żegnaj  Żeglarzu i Przyjacielu Żeglarzy. Na zawsze pozostaniesz w pamięci zachodniopomorskiej braci żeglarskiej!!! Będzie nam Ciebie brakowało… Spoczywaj w spokoju… 

Wspominał: Wiesław Seidler

Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie