środa, 17 lipca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Niech żyje bal…

Niech żyje bal…

Niech żyje bal…
Data publikacji: 2017-06-29 14:44
Wywietleń: 8059 272832

Taniec jest jak napad na bank liczy się każda sekunda (Twyla  Tharp)

W Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Resku, w piękny ciepły wieczór 9 czerwca, odbył się bal uczniów kończących w tym roku naukę. Uroczystość rozpoczęła się w hali sportowej powitaniem gości przez Aleksandrę Wańcowicz (IIIa), Aleksandrę Kot (IIIb), Łukasza Głoska (IIId) i dyrektora Zespołu Szkół, pana Dariusza Siemasza, który życzył wszystkim udanej zabawy.

Następnie rozpoczął się  tradycyjny polonez. Widok pięknie ubranej młodzieży budził dumę i zachwyt licznie przybyłych rodziców, nauczycieli i znajomych. Dziewczęta prezentowały się wspaniale w kolorowych sukienkach, a chłopcy w eleganckich garniturach. Po zakończeniu poloneza publiczność zasypała tańczących gromkimi brawami, które z pewnością dodały otuchy przyszłym absolwentom i doceniły wkład pani Renaty Czerwińskiej, która ich przygotowywała. Absolwenci opuścili halę z uśmiechem na ustach!

Wyjątkowa dyskoteka odbyła się na szkolnym forum, które przystrojone było między innymi kolorowymi balonami i serpentynami. Na ścianie widniał napis "Bal gimnazjalny 2017", okna były zakryte ciemnymi zasłonami, nadającymi klimat. Klasa 3d wpadła na pomysł, aby dekoracje balu zrobić w stylu brytyjskim. Z trzech szatni uczniowie zrobili sympatyczne "kawiarenki", przystroili je brytyjskimi budkami telefonicznymi i obrazkami. Stoliki nakryli obrusami, a na nich ustawili świeczki, które nastrojowo oświetlały pomieszczenia i sprawiły, że zwykłe szatnie nabrały niepowtarzalnego klimatu.

Wszyscy bawili się świetnie przy muzyce rewelacyjnego dj-a i naszego kolegi Patryka Woźniaka. Nawet nauczyciele dali się ponieść rytmom współczesnej muzyki. Dyskoteka trwała do północy, jednak wszyscy mieli ochotę tańczyć do białego rana!

Bal gimnazjalny na długo pozostanie w naszej pamięci. Mam nadzieję, że z większością rówieśników spotkam się we wrześniu.

Julia SZCZEPAŃSKA

Głos Budy

Zespół Szkół w Resku

 

 

        

 

 

Niech żyje bal…

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie