piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Home.pl poszukuje talentów! > Staż - fajną przygodą

Staż - fajną przygodą

Data publikacji: 2016-04-13 09:35
Wywietleń: 1621

 TREŚĆ Rok temu szóstka studentów zamiast na plażę poszła na staż do home.pl dzięki akcji prowadzonej wspólnie przez giganta internetowego i „Kurier Szczeciński". Dwoje z nich ma już pracę w home.pl mimo, że nadal są studentami dziennymi. Niebawem rusza kolejna odsłona „home.pl szuka talentów".

W 2015 roku z wielu zgłoszeń specjaliści z firmy wybrali sześcioro stażystów. Trafili do różnych działów: HR, działu rozwoju aplikacji, sprzedaży i marketingu, oraz obsługi klienta). Przez dwa wakacyjne miesiące nie tylko zdobywali wiedzę z zakresu wybranej specjalizacji. Poznawali także najnowsze technologie, dowiadywali się na czym polega specyfika pracy w firmie IT i uczyli się pracować w zespołach.

Joanna Szymańska i Patryk Dudziński zaraz po stażu rozpoczęli pracę w Dziale Obsługi Klienta. Na co dzień studiują dziennie, a w weekendy pracują w home.pl. Jak zmieniło się ich życie?

- Przede wszystkim zmieniło się to, że teraz nie tylko studiuję, ale także pracuję - opowiada Asia. - Praca jest wymagająca i pełna wyzwań, ale mogę dzięki temu zdobyć doświadczenie. Oczywiście jedną z zalet jest jeszcze stała pensja.

- Od stażu minął już prawie rok - wciąż pracuję w home.pl i nie mogę narzekać - mówi Patryk. - Mam przede wszystkim pracę, więc stały przypływ gotówki. Związaną ze swoimi studiami, więc będzie co do CV wpisać. Pracuję z klientami, więc często bywa ciekawie. Oprócz tego mogę to wszystko pogodzić ze studiami, a i znajdzie się też czas na studenckie życie - sesję, wyszalenie się w klubie, spotkania ze znajomymi. Praca potrafi nauczyć człowieka zarządzania każdą kolejną dobą.

O czym powinni wiedzieć studenci, którzy chcą dostać się w tym roku na staż do home.pl?

- Przede wszystkim nie bać się i próbować swoich sił - twierdzą oboje. - Trzymać się zasady "nie wpuścili mnie drzwiami – nie ma sprawy, wejdę oknem" no i zadawać jak najwięcej pytań - w końcu podczas stażu głównie chodzi o zdobywanie wiedzy, której nie zobaczy się na studiach (a taka wiedza może też przydać się w pracy).

Dlaczego warto wystartować w tym konkursie?

- Staż to fajna przygoda - mówi Joanna. - Można poszerzyć swoje horyzonty, zdobyć doświadczenie oraz fajny wpis do CV. No i oczywiście podczas stażu pozna się mnóstwo ciekawych ludzi.

- Można by przy tym pytaniu opowiadać i opowiadać - śmieje się Patryk. - O atmosferze, której trudno zapomnieć, o tych wszystkich fantastycznych osobach, które tam pracują, o tym, że potem można szpanować przed znajomymi wiedzą na temat tego czym jest serwer. Powiem więc tylko tyle, że praca w home.pl jest naprawdę fajną przygodą i polecam każdemu start w konkursie choćby dla samego sprawdzenia swoich sił - a nuż się uda i zostaniecie tam na dłużej niż planowaliście ;).

* * *

W tym roku home.pl rusza ponownie z programem staży wakacyjnych. Zgłaszać się można już teraz (najpóźniej do 15 maja 2016 r.). Wystarczy wejść na stronę welcome.home.pl. Studenci zainteresowani stażem muszą wypełnić formularz i rozwiązać zadanie konkursowe.

Na czym polega konkurs? To już zależy od stanowiska, jakie interesuje kandydata, w tym roku mamy ich aż osiem: Dział Rozwoju Aplikacji: Test Developer i Tester Oprogramowania, Dział Sprzedaży i Marketingu: Frontend Developer, Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży Office 365 i Specjalista ds. Reklamy Internetowej, Dział Obsługi Klienta: Specjalista ds. Obsługi Klienta Dział IT: Specjalista HelpDesk Dział Finansowy: Specjalista ds. Rozliczeń Sprzedaży Każdy z kandydatów otrzyma zadanie konkursowe 16 maja 2016 r. Do 20 maja 2016 r. będzie mieć czas na wysłanie rozwiązania.

Ostatni etap – rozmowa w siedzibie home.pl ze studentami, którzy najlepiej rozwiązali zadanie konkursowe. Po tej rozmowie zostaną wybrane osoby, które ostatecznie będą przyjęte na staże. W tym roku są przygotowane stanowiska aż dla 10 studentów. Zapraszamy wszystkich chętnych studentów do wzięcia udziału w konkursie!

fot. Robert STACHNIK

Ubiegłoroczna szósta stażystów na spotkanie z kadrą home.pl

Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie