Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Staż - fajną przygodą

Data publikacji: 2016-04-13 09:38
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-13 09:38
Staż - fajną przygodą
 

 TREŚĆ Rok temu szóstka studentów zamiast na plażę poszła na staż do home.pl dzięki akcji prowadzonej wspólnie przez giganta internetowego i „Kurier Szczeciński". Dwoje z nich ma już pracę w home.pl mimo, że nadal są studentami dziennymi. Niebawem rusza kolejna odsłona „home.pl szuka talentów".

W 2015 roku z wielu zgłoszeń specjaliści z firmy wybrali sześcioro stażystów. Trafili do różnych działów: HR, działu rozwoju aplikacji, sprzedaży i marketingu, oraz obsługi klienta). Przez dwa wakacyjne miesiące nie tylko zdobywali wiedzę z zakresu wybranej specjalizacji. Poznawali także najnowsze technologie, dowiadywali się na czym polega specyfika pracy w firmie IT i uczyli się pracować w zespołach.

Joanna Szymańska i Patryk Dudziński zaraz po stażu rozpoczęli pracę w Dziale Obsługi Klienta. Na co dzień studiują dziennie, a w weekendy pracują w home.pl. Jak zmieniło się ich życie?

- Przede wszystkim zmieniło się to, że teraz nie tylko studiuję, ale także pracuję - opowiada Asia. - Praca jest wymagająca i pełna wyzwań, ale mogę dzięki temu zdobyć doświadczenie. Oczywiście jedną z zalet jest jeszcze stała pensja.

- Od stażu minął już prawie rok - wciąż pracuję w home.pl i nie mogę narzekać - mówi Patryk. - Mam przede wszystkim pracę, więc stały przypływ gotówki. Związaną ze swoimi studiami, więc będzie co do CV wpisać. Pracuję z klientami, więc często bywa ciekawie. Oprócz tego mogę to wszystko pogodzić ze studiami, a i znajdzie się też czas na studenckie życie - sesję, wyszalenie się w klubie, spotkania ze znajomymi. Praca potrafi nauczyć człowieka zarządzania każdą kolejną dobą.

O czym powinni wiedzieć studenci, którzy chcą dostać się w tym roku na staż do home.pl?

- Przede wszystkim nie bać się i próbować swoich sił - twierdzą oboje. - Trzymać się zasady "nie wpuścili mnie drzwiami – nie ma sprawy, wejdę oknem" no i zadawać jak najwięcej pytań - w końcu podczas stażu głównie chodzi o zdobywanie wiedzy, której nie zobaczy się na studiach (a taka wiedza może też przydać się w pracy).

Dlaczego warto wystartować w tym konkursie?

- Staż to fajna przygoda - mówi Joanna. - Można poszerzyć swoje horyzonty, zdobyć doświadczenie oraz fajny wpis do CV. No i oczywiście podczas stażu pozna się mnóstwo ciekawych ludzi.

- Można by przy tym pytaniu opowiadać i opowiadać - śmieje się Patryk. - O atmosferze, której trudno zapomnieć, o tych wszystkich fantastycznych osobach, które tam pracują, o tym, że potem można szpanować przed znajomymi wiedzą na temat tego czym jest serwer. Powiem więc tylko tyle, że praca w home.pl jest naprawdę fajną przygodą i polecam każdemu start w konkursie choćby dla samego sprawdzenia swoich sił - a nuż się uda i zostaniecie tam na dłużej niż planowaliście ;).

* * *

W tym roku home.pl rusza ponownie z programem staży wakacyjnych. Zgłaszać się można już teraz (najpóźniej do 15 maja 2016 r.). Wystarczy wejść na stronę welcome.home.pl. Studenci zainteresowani stażem muszą wypełnić formularz i rozwiązać zadanie konkursowe.

Na czym polega konkurs? To już zależy od stanowiska, jakie interesuje kandydata, w tym roku mamy ich aż osiem: Dział Rozwoju Aplikacji: Test Developer i Tester Oprogramowania, Dział Sprzedaży i Marketingu: Frontend Developer, Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży Office 365 i Specjalista ds. Reklamy Internetowej, Dział Obsługi Klienta: Specjalista ds. Obsługi Klienta Dział IT: Specjalista HelpDesk Dział Finansowy: Specjalista ds. Rozliczeń Sprzedaży Każdy z kandydatów otrzyma zadanie konkursowe 16 maja 2016 r. Do 20 maja 2016 r. będzie mieć czas na wysłanie rozwiązania.

Ostatni etap – rozmowa w siedzibie home.pl ze studentami, którzy najlepiej rozwiązali zadanie konkursowe. Po tej rozmowie zostaną wybrane osoby, które ostatecznie będą przyjęte na staże. W tym roku są przygotowane stanowiska aż dla 10 studentów. Zapraszamy wszystkich chętnych studentów do wzięcia udziału w konkursie!

fot. Robert STACHNIK

Ubiegłoroczna szósta stażystów na spotkanie z kadrą home.pl