Sobota, 01 kwietnia 2023 r. 
6 szczecin
REKLAMA

Zapisane w „Kurierze” (30-31.7.1958)

Data publikacji: 16 marca 2023 r. 10:17
Ostatnia aktualizacja: 16 marca 2023 r. 10:17
Zapisane w „Kurierze” (30-31.7.1958)
 

Szeroki ekran w kinie „Polonia”

Od czerwca br. kino „Colosseum” posiada ekran pół-panoramiczny. Obecnie i mieszkańcy Niebuszewa oglądać będą mogli tzw. filmy „całosetowane”. Szeroki ekran bowiem otrzymało i kino „Polonia”.

W najbliższym czasie podobnej innowacji doczeka się kino „Ina” w Stargardzie.

„Kurier Szczeciński” z 30 lipca 1958 r.

Szczecińska Fabryka Maszyn Budowlanych spieszy z pomocą warszawskim budowniczym Teatru Wielkiego

Całemu krajowi znane są już kłopoty budowniczych 50-metrowej sceny-studni Teatru Wielkiego w Warszawie. Brak odpowiedniego dźwigu z suwnicą uniemożliwia dalszą budowę.

Wczoraj dyrektor Szczecińskiej Fabryki Maszyn Budowlanych – Tadeusz Kaliński poinformował nas, że załoga fabryki rozumiejąc trudności warszawskich budowniczych postanowiła 1 sierpnia br. wysłać potrzebny żuraw budowlany typu ZB-45 z puli eksportowej.

Ponadplanową produkcją uzupełni się wysyłkę eksportową.

„Kurier Szczeciński” z 31 lipca 1958 r.

Sprawy autobusów ciąg dalszy

„Lepszy wróbel w garści, niż kanarek na dachu”, jak powiadają. Być może w sierpniu trudności komunikacyjne Szczecina zostaną częściowo rozwiązane.

Na ostatnim posiedzeniu Międzyresortowej Komisji dla Spraw Rozbudowy Szczecina, zgodzono się jednomyślnie i poparto wniosek natychmiastowego przydzielenia 10-u „Chaussonów” z puli narodowego planu gospodarczego dla likwidacji trudności komunikacyjnych miasta Szczecina. Ponadto była poruszona dość luźno i niezobowiązująco sprawa przydziału 22 „Sanów” z pierwszej ulepszonej serii i 10 „Chaussonów” na kredyt.

W rezultacie, wczoraj dyrektor MPK Z. Klonek udał się do Warszawy, ażeby kupić na warunkach kredytowych 10 „Chaussonów” po 300.000 sztuka. Jeszcze nie wiadomo czy to się uda. Ponadto i to jest pewne całkowicie, remontuje się 5 zdezelowanych „Mavagów”, korzystając z części zamiennych odstąpionych przez MPK Katowice.

5 sierpnia 3 „zmartwychwstałe” „Mavagi” wejdą na linie, a dwa pozostałe nieco później.

„Kurier Szczeciński” z 31 lipca 1958 r.

Kawiarnie szukane ze świecą

Szczecin – miasto – park, a można w nim nie tylko z przysłowiową świecą, ale nawet z nowoczesną lampą wibro betonową szukać parkowej kawiarenki. Tęsknotę klienta do odpoczynku przy kawie na tle zieleni starają się zaspokoić pseudo-parkowe wille w ogrodach „Sorrento” i „Willowa”.

Tymczasem „Pawilon” w parku Hanki Sawickiej zabity na głucho, a w samym środku parku Żeromskiego znajduje się niewykorzystywany 1 – piętrowy domek… ponoć przed laty była tam kawiarnia.

Można by letnią kawiarenkę postawić nad „Rusałką” w parku Kasprowicza i w lasku Arkońskim.

„Kurier Szczeciński” z 31 lipca 1958 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarl Bischek
2023-03-16 15:03:05
I nic się w zasadzie nie zmieniło. Polska niemoc. Teraz nawet za pieniądze EU. A nawet kin nie ma. Ina w Stargardzie padło bo prywatny inwestor przegrał z dotowanym przez EU kinie w SCK. Wszystko co lepsze jak zwykle przegrywa z gnidami. Teraz w wydaniu europejskim. A w Stargardzie to autobusy wybiera prezydent. Jest nawet dowcip. Prezydent wybiera autobusy pod kolor oczu żony. Ale dlaczego czerwone? Bo ... srała.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA