wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Rybołówstwo > Lepsza kontrola i zbieranie danych

Lepsza kontrola i zbieranie danych

Lepsza kontrola i zbieranie danych
Data publikacji: 2017-06-29 09:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-29 13:39
Wywietleń: 570 272812

Wspieranie wdrażania Wspólnej Polityki Rybołówstwa (PU 3) ma na celu zwiększenie efektywności systemu kontroli rybołówstwa oraz usprawnienie procesu zbierania danych rybackich, służących realizacji WPRyb. Cel ten pojawił się jako odpowiedź na potrzebę modernizacji systemów informatycznych.

Realizacja priorytetu III ma również służyć zapewnieniu 100-procentowego wypełnienia obowiązku przekazywania danych niezbędnych do zarządzania rybołówstwem.

Potrzebna jest modernizacja systemów informatycznych (w tym lokalnego) oraz pełniejsza ich integracja z bazami danych administracji rybackiej.

W podejściu oddolnym działania programowe skupią się na szkoleniu rybaków w zakresie celów i założeń Wspólnej Polityki Rybołówstwa oraz ich realizacji, w szczególności w zakresie zwiększania świadomości społeczeństwa na temat skutków nielegalnych, nieraportowanych
 i nieuregulowanych połowów oraz stosowania zasad Wspólnej Polityki Rybołówstwa. W podejściu odgórnym wsparcie skierowane będzie do administracji odpowiedzialnej 
za kontrolę. Obejmie również modernizację i zakup środków kontroli. Wiąże się z tym także potrzeba konsolidacji oraz podniesienie jakości wykonywania zadań przez służby kontrolne.

Nowym komponentem zbierania danych będzie włączenie do kontroli, 
egzekwowania i gromadzenia danych elementów z zakresu rybołówstwa śródlądowego.

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi