sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (8-10.07.2016)

Opinie Czytelników (8-10.07.2016)

Data publikacji: 2016-07-08 14:38
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-08 14:38
Wywietleń: 197 143281

- PiS zmienia najważniejsze ustawy w tak szybkim tempie, niemal na kolanie, że mają rację ci wszyscy, którzy mówią, iż fundament demokracji w Polsce leży w gruzach. Niszczenie Trybunału Konstytucyjnego to tylko przedsmak tego, co jeszcze złego może wydarzyć się w Polsce. Po przyjęciu ustawy o TK przez sejm widziałem na ustach prezesa Kaczyńskiego uśmiech, szkoda tylko, że to uśmiech pogardy, dla tych, którym takie procedowanie o trybunale nie odpowiada i głośno się temu sprzeciwiają. Najgorsze, że ta zabawa PiS-u Polską odbije się wyłącznie na nas, zwykłych obywatelach.

* * *

- Czytam krytyczny komentarz Jacka Rostowskiego, byłego wicepremiera i ministra finansów o planach obecnego wicepremiera dotyczących Otwartych Funduszy Emerytalnych i zastanawiam się, gdzie tacy ludzie jak pan Rostowski mają morale i honor. Jak można dziś negatywnie oceniać coś, co samemu zrobiło się przed laty. Przecież naszymi pieniędzmi zgromadzonymi w OFE rząd Platformy Obywatelskiej załatał dziurę budżetową przy pełnej aprobacie Trybunału Konstytucyjnego! Choć ja zawsze sceptycznie podchodziłem do OFE, to jednak uważam, że wówczas nas najzwyczajniej okradziono, a ówcześni rządzący powinni być z tej grabieży rozliczeni. 

* * *

- Drżyjcie oszuści! Minister sprawiedliwości kończy bezkarną grabież Polski. Przemyt towarów akcyzowych, wyłudzanie VAT-u i inne  oszustwa kosztowały Polskę gigantyczne kwoty. Czyż nie jest to "zielona wyspa" zapowiedziana przez byłego premiera Tuska? Zapomniał tylko dodać, że dla oszustów. Banki i sieci handlowe płacą ułamki podatków od dochodów, podczas gdy np. krawcowa oddawała państwu lwią część zarobków. Nareszcie skończyło się eldorado dla oszustów. Brawo dla ministra Ziobry!

* * *

- Jak wpływają ciągłe zmiany systemu oświatowego na nauczanie dzieci i młodzieży widać wyraźnie po wynikach matur w Zachodniopomorskiem. Z roku na rok jest gorzej i podejrzewam, że lepiej będzie dopiero wówczas, gdy maturę zdawać będą pierwsi absolwenci nowej ośmioklasowej szkoły powszechnej. Mnie ta zmiana cieszy, oby tylko kolejny rząd nie zechciał znów reformować oświaty.

* * *

- Unia Europejska uprawia faryzeizm. Udając wielce demokratyczną dręczy niewinną Polskę za rzekomy brak demokracji, nakłaniając przy tym do łamania prawa, bo opublikowanie przez rząd orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego byłoby bezprawne. UE jednocześnie przymyka oko na Litwę, gdzie prawa mniejszości są łamane, szkoły z językiem polskim likwidowane, zaś polskie nazwiska lituanizowane. Dziwnym trafem UE tego nie widzi? 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską