środa, 21 lutego 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (8.09.2016)

Opinie Czytelników (8.09.2016)

Data publikacji: 2016-09-08 12:48
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-08 22:00
Wywietleń: 123 154020

– KREW mnie zalewa, gdy słyszę o kolejnej podwyżce czynszów w mieszkaniach komunalnych, a szczególnie, gdy wpiera się nam, że pieniądze te potrzebne są na remonty. To nieprawda! Od trzydziestu lat mieszkam w zasobie gminnym i w mojej kamienicy remontu nie było żadnego, podobnie jak w okolicznych domach. W miejskim lokum wymieniałem sobie wszystko sam, bo doczekać się na cokolwiek ze ZBiLK jest niemożliwe: wstawiłem nowe okna, podłogi z lastryka i spróchniałych desek zamieniłem na kafle i panele, wymieniłem nawet pion kanalizacyjny i instalację wodną. Dla własnego i mojej rodziny bezpieczeństwa położyłem nową instalację gazową. Takich jak ja jest większość, bo zrujnowane gminne lokale – by mieszkać normalnie, na miarę XXI wieku – wymagają pilnych remontów. Za to mamy tylko podwyżki czynszu i status lokatora – najemcy gorszej kategorii.

* * *

– Miliony puszczane w niebo, w nietrafione buble inwestycyjne, frygi i fontanny – tak się marnotrawi miejską kasę i jeszcze nagradza „swoich” prezesów, mieszkańców zaś – szczególnie tych biedniejszych, wynajmujących od gminy lokale – traktuje się jak dojną krowę, non stop podwyższając im czynsze. Z czego mamy płacić, skoro Szczecin oprócz galerii handlowych nie oferuje żadnych miejsc pracy? Czy zarząd miasta i miejscy radni odwiedzili choć raz te wspaniałe „czynszówki”, za które życzą sobie tyle, ile prywatni wynajmujący? Nie wierzę, że kolejna podwyżka czynszów zostanie przeznaczona na remonty tych ruder, przejedzą ją – jak zawsze – urzędnicy!

* * *

– Stocznia Gryfia już nie potrzebuje promów, które woziły pracowników, postuluję więc, by stały się one zaczątkiem przeprawy Trzebież – Świnoujście, tak potrzebnej szczególnie mieszkańcom północnych dzielnic Szczecina i Polic. To byłoby najkrótsze połączenie torem wodnym nad morze, bo z Trzebieży do Świnoujścia jest ledwie 11 mil morskich. Mogłyby także wozić mieszkańców i turystów na trasie Police – Święta. Takie połączenia były już w planach ekipy Edwarda Gierka – warto do nich powrócić.

* * *

– Sędziowie po kongresie mówią, że są solą tej ziemi. Ja twierdzę inaczej: są solą w oku narodu polskiego!

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

ls
masz pincet za bachora to se prywatnie wynajmij albo idz do dudapomocy ,fotnanny zachciało mu sie krytykowac, poczekaj na pomniki
2016-09-08 21:58:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy