poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (5.07.2016 r.)

Opinie Czytelników (5.07.2016 r.)

Data publikacji: 2016-07-05 14:18
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-05 14:18
Wywietleń: 148 143023

- Paradoksalnie dzięki angielskiemu brexitowi unijni komisarze odczepią się od Polski, ale tylko na chwilę, bo od września zapowiedzieli ponowne nękanie. To wielka kompromitacja administracji brukselskiej, nie ma bowiem w przepisach unijnych pozwolenia na ingerowanie w wewnętrzne sprawy państw. To oburzające, że komisje wymagają od Polski złamania prawa i opublikowania orzeczenia TK. Trybunału, który - w mojej ocenie - wsławił się karygodną walką z rządem.

* * *
- Chciałbym nawiązać do tego, co wyprawia w Szczecinie zarząd miasta. Uważam, podobnie jak wielu Czytelników, którzy wyrażają swoje zdanie w opiniach, że pan prezydent Krzystek to jeden z najgorszych włodarzy miasta od kilku dekad. Teraz słychać, że odpowiedzialność za spartaczone inwestycje chce przerzucić na podrzędnych urzędników i robić roszady w magistracie. Po co? To zarząd miasta powinien ponosić konsekwencje swoich działań lub ich braku. Nie rozumiem jednak jednego, dlaczego tych mega drogich bubli inwestycyjnych nie zbadają odpowiednie służy. 
* * *
- Jako ofiara Grudnia 1970 przeciwstawiam się tej politycznej obrzydliwej hucpie, która dokonała się w Poznaniu na uroczystościach rocznicy Wydarzeń Czerwcowych! Dla mnie wszczęli ją najemnicy, zdrajcy naszej ojczyzny, którzy potrafią tylko podpalać państwo, wpierając ludziom, że w Polsce nie ma demokracji. Jak można było uczynić z tak poważnych obchodów pośmiewisko na całą Europę, bo to wstyd, że prezydent Poznania spiera się z urzędnikiem kancelarii głowy państwa o to, czy ma byś odegrany hymn Węgier, czy też nie. To łobuzerka a nie samorząd. 
* * *
- Dzisiejsza Platforma Obywatelska nie ma nic do zaoferowania narodowi. Nie ma tu żadnych idei, oprócz jednej - przywalenia Kaczyńskiemu i PiS. 
* * *

-  Niewiele osób wie, co nam szykuje Unia Europejska, a trwają utajnione rozmowy unijno-amerykańskie, wszak USA chce zalać Europę swoimi produktami spożywczymi, co po pierwsze, może wywołać wielkie bezrobocie na Starym Kontynencie, po drugie: zmodyfikowana żywność wyprze zdrową żywność europejską. Nie dajmy się zatruwać! 

* * *

- Właśnie wróciłem z podróży do Lwowa i chcę powiedzieć Czytelnikowi, który w opiniach twierdzi, że nie ma przyjaźni polsko-ukraińskiej, jak bardzo się myli. Ukraińcy to mili, życzliwi i otwarci na Polaków ludzie, zaś w licznych kościołach katolickich odprawia się msze w naszym ojczystym języku. Radzę Czytelnikowi, by sam wybrał się w podróż na Ukrainę i nie siał fermentu między narodami.
 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi