wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (5.07.2016 r.)

Opinie Czytelników (5.07.2016 r.)

Data publikacji: 2016-07-05 14:18
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-05 14:18
Wywietleń: 117 143023

- Paradoksalnie dzięki angielskiemu brexitowi unijni komisarze odczepią się od Polski, ale tylko na chwilę, bo od września zapowiedzieli ponowne nękanie. To wielka kompromitacja administracji brukselskiej, nie ma bowiem w przepisach unijnych pozwolenia na ingerowanie w wewnętrzne sprawy państw. To oburzające, że komisje wymagają od Polski złamania prawa i opublikowania orzeczenia TK. Trybunału, który - w mojej ocenie - wsławił się karygodną walką z rządem.

* * *
- Chciałbym nawiązać do tego, co wyprawia w Szczecinie zarząd miasta. Uważam, podobnie jak wielu Czytelników, którzy wyrażają swoje zdanie w opiniach, że pan prezydent Krzystek to jeden z najgorszych włodarzy miasta od kilku dekad. Teraz słychać, że odpowiedzialność za spartaczone inwestycje chce przerzucić na podrzędnych urzędników i robić roszady w magistracie. Po co? To zarząd miasta powinien ponosić konsekwencje swoich działań lub ich braku. Nie rozumiem jednak jednego, dlaczego tych mega drogich bubli inwestycyjnych nie zbadają odpowiednie służy. 
* * *
- Jako ofiara Grudnia 1970 przeciwstawiam się tej politycznej obrzydliwej hucpie, która dokonała się w Poznaniu na uroczystościach rocznicy Wydarzeń Czerwcowych! Dla mnie wszczęli ją najemnicy, zdrajcy naszej ojczyzny, którzy potrafią tylko podpalać państwo, wpierając ludziom, że w Polsce nie ma demokracji. Jak można było uczynić z tak poważnych obchodów pośmiewisko na całą Europę, bo to wstyd, że prezydent Poznania spiera się z urzędnikiem kancelarii głowy państwa o to, czy ma byś odegrany hymn Węgier, czy też nie. To łobuzerka a nie samorząd. 
* * *
- Dzisiejsza Platforma Obywatelska nie ma nic do zaoferowania narodowi. Nie ma tu żadnych idei, oprócz jednej - przywalenia Kaczyńskiemu i PiS. 
* * *

-  Niewiele osób wie, co nam szykuje Unia Europejska, a trwają utajnione rozmowy unijno-amerykańskie, wszak USA chce zalać Europę swoimi produktami spożywczymi, co po pierwsze, może wywołać wielkie bezrobocie na Starym Kontynencie, po drugie: zmodyfikowana żywność wyprze zdrową żywność europejską. Nie dajmy się zatruwać! 

* * *

- Właśnie wróciłem z podróży do Lwowa i chcę powiedzieć Czytelnikowi, który w opiniach twierdzi, że nie ma przyjaźni polsko-ukraińskiej, jak bardzo się myli. Ukraińcy to mili, życzliwi i otwarci na Polaków ludzie, zaś w licznych kościołach katolickich odprawia się msze w naszym ojczystym języku. Radzę Czytelnikowi, by sam wybrał się w podróż na Ukrainę i nie siał fermentu między narodami.
 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej