piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (4.05.2016)

Opinie Czytelników (4.05.2016)

Data publikacji: 2016-05-04 12:37
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-04 12:37
Wywietleń: 612 132231

- Nasza flaga jest symbolem wszystkiego, co polskie i powinien nas cieszyć sam fakt, że po latach niewoli i innych zawirowań historycznych, możemy ją dziś swobodnie wywieszać. Tylko dlaczego nie chcemy? Na instytucjach, owszem, powiewa biało-czerwona, ale na prywatnych domach, kamienicach czy w oknach mieszań w blokowiskach praktycznie flag nie widać. Tak właśnie kochamy nasz kraj? Na zachodzie Europy i w Ameryce Północnej flagi przy prywatnych posesjach powiewają bez okazji, my nie umiemy albo nie chcemy, by załopotała nawet z okazji pięknych majowych świąt?

* * *

-  Jestem zadowolona, że abonament radiowo-telewizyjny będę płacić w rachunkach za prąd. Dla mnie to duże ułatwienie a kwota mniejsza niż dotychczas. Mam nadzieję, że w końcu będą opłacać go wszyscy, a nie jak teraz nieliczni.  

* * *

- Nie rozumiem skarg większości emerytów, że nie starcza im pieniędzy, że za mała waloryzacja, że ich życie to wegetacja. Kogo wśród znajomych nie zapytam, każdy dostaje co miesiąc powyżej dwóch tysięcy. Przecież to wcale nie tak mało. Ja z ZUS otrzymuję 2.235 złotych, żona ma 1999 złotych i starcza nam na życie i opłaty, a nawet coś tam uda się odłożyć. Jednak ja przepracowałem 48 lat a małżonka 42 lata.  Nie narzekam i cieszę się, że dziś państwo w końcu chce zadbać o młodych i to im - zamiast emerytom - dokłada po 500 złotych na dziecko. Nie mogę zrozumieć, skąd taki opór przeciwko temu świadczeniu? Wracając do emerytów: narzekają najczęściej ci, którzy nie napracowali się w życiu i dziś rzeczywiście dostają grosze. Poza tym, uważam, że emerytura nie powinna być wyższa niż średnia krajowa pensja osób pracujących.

* * *

- Policja powinna być apolityczna, ale ta wymiana przez PiS komendantów, a nawet naczelników wydziałów, pokazuje, że nawet taką formację dosięgają macki polityki. Czy to jest ta dobra zmiana zapowiadana przez ugrupowanie rządzące? Nie wydaje mi się, szczególnie że PiS non stop wypominał Platformie Obywatelskiej kolesiostwo i nepotyzm.

* * *

- Podpisano porozumienie w sprawie tunelu i mieszkańcy Świnoujścia a także Zachodniopomorskiego myślą, że inwestycja będzie budowana już za chwilę.  A to tylko akces, które porządkuje, kto będzie głównym inwestorem i skąd pozyska środki. Rząd nie dopłaci ani złotówki, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie zajmowała się tylko prowadzeniem tej inwestycji, będzie jakby jej opiekunem, zaś finansowanie budowy oraz późniejsze utrzymanie tunelu będzie leżało wyłącznie w gestii miasta Świnoujście. Skąd pan prezydent Żmurkiewicz pozyska tak ogromne środki, na razie nie wiadomo, podobnie jak wielką niewiadomą jest termin ich uzyskania. Ja na takie plewy się nie dam nabrać i czarno widzę powstanie tunelu.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską