niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (3.03.2017)

Opinie Czytelników (3.03.2017)

Data publikacji: 2017-03-03 13:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-03 13:59
Wywietleń: 304 219735

– Dziwię się, że deklarujący katolicyzm rząd tak bezczelnie załatwia starych ludzi. Swoją opinię podeprę rozmową z jednym z profesorów chirurgii, który w audycji telewizyjnej stwierdził, że seniorzy, którzy trafiają na ogólne i neurologiczne oddziały intensywnej opieki, w większości umierają. Jak dzwoni się po pogotowie, to najważniejsza jest informacja, ile pacjent ma lat. Według lekarzy, nie leczy się pacjenta kompleksowo, wybiera tylko jedno schorzenie, a żeby dostąpić kolejnego leczenia, trzeba przejść procedurę na nowo, czyli zacząć znów od lekarza rodzinnego. Potwierdził to zresztą minister zdrowia. Niby nie ma eutanazji, a jednak zamiast leczenia my, starzy, mamy za darmo tylko umieranie.

* * *

– Po 42 latach pracy nie dość, że mam marną emeryturę – ledwie 1600 zł, to jeszcze otrzymałam upokarzającą waloryzację w wysokości… 4 złotych i 23 groszy! Na same leki wydaję ponad 360 złotych miesięcznie, z czego tylko jeden – dotychczas tani, bo w cenie niespełna 9 złotych – mam za darmo. Ekipa rządowa szasta publicznym groszem na lewo i prawo, sama na sobie nie oszczędza, ale zdrowie i życie najstarszych Polaków ma w nosie, mimo licznych zapowiedzi, że w końcu polski emeryt będzie miał godziwą starość.

* * *

– Pan Grabiec z PO stwierdził, że PiS stosuje bolszewickie metody. I kto to mówi? Człowiek, którego partia wsławiła się tylko aferami, na dodatek szybko zamiatanymi pod dywan. Dziś PO zarzuca Kaczyńskiemu, że Polska jest jego prywatnym folwarkiem, a co robił Tusk i jego partyjni koledzy? Takiej buty, arogancji, bezczelności nie serwował Polakom żaden rząd! Niech się więc nie dziwią, że Polska nie chce poprzeć jego ponownej kandydatury w strukturach Unii Europejskiej. Zresztą, co on zrobił dla kraju? Poklepywanie się po plecach z unijnymi dygnitarzami i donoszenie na rząd PiS to zbyt mało, by piastować tak ważną funkcję.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską