niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników 25-28.03.2016

Opinie Czytelników 25-28.03.2016

Data publikacji: 2016-03-25 11:55
Wywietleń: 620 125866

- Nasz kraj nie ma żadnych przyjaciół na Zachodzie Europy - mamy partnerów gospodarczych, którzy bardziej doglądają własnych interesów niż myślą o dobrosąsiedzkich układach. Słowa o przyjaźni płynące z ust niemieckich polityków brzmią jak niezły dowcip, bo nie oglądając się na nas budują już drugą nitkę Gazociągu Północnego. Mówię to w kontekście słów wypowiedzianych do kamer przez Grzegorza Schetynę o solidarnej Europie, Trybunale Konstytucyjnym i innych "problemach" Polski. Mnie się zdaje, że to raczej PO narobiła nam kłopotów: nie dość, że wyprzedała nasz majątek narodowy, to zrobiła z nas dziadów. Szacunek w Europie zyskamy tylko wówczas, gdy będziemy - podobnie jak nasi partnerzy - grali twardo.

* * *

- MAŁO kto mówi dziś o przyczynach zamachów terrorystycznych w krajach zachodniej Europy. A szkoda, bo to właśnie one otworzyły się na multi-kulti, zapominając o korzeniach chrześcijańskich, które były fundamentem Starego Kontynentu. W tę pustkę duchową Zachodu wchodzi agresywny islam. Dobrze, że w Polsce pan prezydent i pani premier bronią wartości chrześcijańskich i kultury. To nie zachęca muzułmanów do osiedlania się u nas.

* * *

- Dziś nic się nie mówi o tym, kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za terroryzm. Winnym jest Ameryka, która wywoływała konflikty w Afganistanie, Iraku, Libii i wielu innych krajach Bliskiego Wschodu i Afryki. Dziś Stany Zjednoczone siedzą cicho, nie pomagają Europie uporać się z tym bałaganem i chyba zacierają ręce, że to nie oni mają problem z uchodźcami, imigrantami i terroryzmem.

* * *

- NIE wierzę w zapewnienia, że szczyt NATO w Warszawie będzie zabezpieczony tak, że nic się nie stanie - nikt nie powinien dawać takich gwarancji. Wydarzenia z Paryża, Brukseli, a wcześniej z Londynu, Madrytu i Nowego Jorku pokazują, że terroryści są nieprzewidywalni i mogą zaatakować zewsząd. Czy służby zabezpieczające szczyt wzięły także pod uwagę, że zamachowcy mogą porwać samolot i uderzyć nim w Stadion Narodowy, na którym odbędą się spotkania?

* * *

- Musimy wiedzieć, jaka kwota odprawy wchodzi w grę w przypadku sędziego Rzeplińskiego, bo to może ona jest kluczem w tej całej rozróbie o TK i tego kurczowego trzymania się stołka prezesa. To nie może być wiedza tajemna w państwie demokratycznym, w państwie prawa.

* * *

- 20 marca przypada rocznica wyzwolenia Dąbia. W latach minionych - choć z roku na rok coraz skromniej - obywały się uroczystości pod pomnikiem ku czci poległych w walkach o Dąbie. W tym roku wszyscy o rocznicy zapomnieli. Przykre to bardzo. W okolicy znajdują się trzy szkoły, duży komisariat policji...

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi