wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (21.09.2016)

Opinie Czytelników (21.09.2016)

Data publikacji: 2016-09-21 12:41
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-21 12:41
Wywietleń: 465 155883

- Komisja Europejska przyblokowała nowy podatek od dużych sieci handlowych i zaczął się lament, kto w Brukseli gra nieczysto - na szkodę Polski. A ja pamiętam, jak powstawały w naszym kraju hipermarkety i niemal każdy "rodził się" w atmosferze skandalu i wielu protestów, bo wiadomo było, że handlowy kolos w centrach miast zabije drobny handel. Sami sprzedaliśmy się za srebrniki, bo wielu na tych budowach skorzystało, w tym różnej maści radni, którym pod stołem oferowano wielkie pieniądze. Dziś politycy nie potrafią stworzyć dobrej ustawy, tak by drobny kupiec przetrwał, a wielki zapłacił realny podatek - ja, mały handlowiec, płacę fiskusowi rocznie 100 tys., zagraniczne sieci  - wszystkie razem - 3,5 miliona złotych!

* * *

- Kiepy siedzą w ministerstwach, a nie fachowcy - nie potrafią stworzyć dobrego prawa, by uszczelnić wypływanie pieniędzy z dużych zagranicznych sklepów, stąd decyzja Komisji Europejskiej o wszczęciu szczegółowego postępowania wyjaśniającego polski podatek od sprzedaży detalicznej. Nie potrafimy chronić rodzimego handlu, choć wiele się na ten temat mówi. Szwedzi nie mają w miastach wielkich sklepów obcych sieci  - wprowadzili prawo proekologiczne, że w centrach miast nie może być wielkich parkingów na 1000 aut.

* * *

-  Znów Komisja Europejska zakwestionowała polską ustawę. Który to już raz? Czy to przypadkiem nie nasi komisarze unijni wraz z przewodniczącym Tuskiem znów nie zaingerowali, by tylko przywalić rządowi z PiS? Już kiedyś mieliśmy pokaz służalczości Tuska w sprawie polskich stoczni - u nas je zlikwidowano, bo pomoc państwa okazała się nielegalna, w Niemczech, mimo milionów euro wsparcia rządowego istnieją i dobrze prosperują do dziś.

* * *

- Apeluję do naukowców - dendrologów i ornitologów - by zareagowali na wycinkę 19 okazałych, zdrowych dębów przy szczecińskim Manhattanie!  To nie pierwszy taki przypadek w Szczecinie. Czy warto było dla jakichś marnych namiotów pozbywać się zielni? Jak tu teraz wypoczywać? Czy na takie działania naprawdę nie ma silnych, wszyscy muszą bezradnie rozkładać ręce?

* * *

- Usuwanie czy przenoszenie szczecińskich pomników jest niegodziwością. Użyję ostrego porównania, ale o zakłamywaniu i niszczeniu historii trzeba mówić dosadnie: tak zachowują się dziś tylko terroryści z tzw. Państwa Islamskiego, którzy kilofami i dynamitem zburzyli zabytki w Palmyrze. Pomnik Wdzięczności powstał w hołdzie bezimiennym żołnierzom, którzy przelali krew na szczecińskiej ziemi, pomnik Czynu Polaków miał upamiętnić pracę na rzecz miasta trzech pokoleń szczecinian. I wara od nich politycznym awanturnikom.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi