wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (2.03.2016)

Opinie Czytelników (2.03.2016)

Data publikacji: 2016-03-02 12:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-02 12:51
Wywietleń: 659 122028

- Lokator komunalny to w Szczecinie ktoś, kto zawsze ma pod górkę - w przenośni i dosłownie. Czynsze wyśrubowane do granic możliwości, punktacja za lokale niesprawiedliwa, administracje zaś ulokowane w jakichś dziwnych miejscach. Do rzeczy: za mieszkanie komunalne o wielkości 90 metrów kw. płacę prawie 1.100 zł, choć to oficyna, a ogrzewać dwupokojowe lokum - reszta powierzchni to przestronne korytarze - trzeba węglem. Za niedogodność mieszkania w studni jest tylko 1 punkt mniej, za to, że ktoś dwa razy w miesiącu umyje schody, co szumnie nazywane jest sprzątaniem klatki schodowej - na plus mam aż pięć punktów! Takich "kwiatków" w punktacji jest zresztą więcej. Za wodę pobierane są zaliczki, rocznie wychodzi przeważnie 700-800 złotych nadpłaty, ale gdy człowiek spóźni się choć tydzień z czynszem, już naliczane są karne odsetki - wychodzi na to, że także od tego nadpłaconego komornego. Armia urzędników zarządzających mieszkaniami rośnie, ale najemca to w ZBiLK niepożądany petent, stąd wyrzuca się Biuro Obsługi Interesanta na ul. Jagiellońską, pod górkę, w jakieś mało estetyczne podwórze. Kto w końcu ulży mieszkańcom lokali komunalnych? Czy są oni tylko od tego, by remontować zasób gminy na własny koszt, a miasto będzie ciągnęło od nich coraz większe pieniądze? A już chodzą słuchy, że niebawem czeka nas kolejna, 10-procentowa podwyżka.

* * *

- Wobec coraz niższych cen benzyny, w Szczecinie powinny stanieć bilety komunikacji miejskiej. W innych miastach publiczny transport nie jest tak drogi jak u nas, a w niektórych nawet bezpłatny, co powoduje, że ludzie ograniczają wjazd do centrów swoimi samochodami. Przecież na tym zależy również Szczecinowi. Nasz prezydent Krzystek wymyślił szybki tramwaj z Lewobrzeża na Prawobrzeże, ale dojazd do Dąbia to dopiero "przygoda": autobusy pospieszne "C" kursują rzadko, inne linie są wyłącznie przesiadkowe.

* * *

- Do współpracy z SB przyznał się Michał Boni - Polacy zrozumieli i wybaczyli. Dlaczego Wałęsa brnie w to kłamstwo, przecież już dwie dekady temu, przy okazji krytyki Magdalenki, Jacek Kuroń wyjawił prawdę o "Bolku". Po drugie: dziś rządowi nie daje się nawet 100 dni spokoju, a w mojej ocenie to ludzie uczciwi, którzy robią wszystko, by przerwać ten chory układ, który trawi naszą Ojczyznę od 1989 roku. 

* * *

- Dlaczego przez 8 lat Platforma Obywatelska nie uczciła Żołnierzy Wyklętych? Było ku temu mnóstwo okazji. Oglądam dziś uroczystości związane z tamtymi bohaterami i zachodzę w głowę, jak można było przez tyle lat pomijać ludzi tak oddanych Polsce. Będę o tym pamiętał przy kolejnych wyborach i na pewno nigdy nie oddam głosu na tych oderwanych od władzy, którzy próbują się ubrać w inne szaty i podpalają Polskę, zarzucając PiS, że to on podzielił naród, zachwiał demokracją i niszczy bohaterów, choć to nieprawda.

* * *

- KOD w obronie Lecha Wałęsy wciąż powtarza "my naród" ,a ja, moi znajomi, koledzy i z kim bym nie rozmawiała nie czuje żadnej przynależności ani do tej grupy podpalaczy, ani nie czujemy, że musimy bronić Lecha Wałęsy. Niech liderzy KOD wypowiadają się w swoim imieniu.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej