czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (10.11.2016)

Opinie Czytelników (10.11.2016)

Data publikacji: 2016-11-10 21:01
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-10 21:01
Wywietleń: 461 169338

– BARACK Obama po tym, jak wygrał w prawyborach z Hillary Clinton, i po tym, jak został prezydentem, ofiarował jej stanowisko sekretarza stanu. Teraz Donald Trump w pierwszych słowach po zwycięstwie pogratulował walki Hillary Clinton. Co za klasa, co za kultura polityczna! W Polsce takie rzeczy są nie do pomyślenia. Wszyscy pamiętamy, co się działo, gdy prezydentem był Lech Kaczyński a premierem – Donald Tusk. Katastrofą się to skończyło.

* * *
– WYBORY prezydenckie w USA pokazały – po raz kolejny w ostatnich latach – że media nie są po stronie ludzi, tylko po stronie elit. A to kompletnie wypacza sens ich istnienia. Trzeba się zastanowić nad jakąś zmianą formuły mediów.

* * *
– PRZEWODNICZĄCY Parlamentu Europejskiego Martin Schulz zamiast kurtuazyjnie pogratulować nowemu amerykańskiemu prezydentowi, poucza go. Wstyd! A potem eurokraci się dziwią, że ludzie nie chcą ich słuchać, a Unia jest w kryzysie.

* * *
– NIE rozumiem, dlaczego prokuratorzy mają tłumaczyć się z tego, że chcą wyjaśnić do końca zagadkę katastrofy smoleńskiej. Wszystkim powinno nam zależeć na poznaniu prawdy. A jak dotąd sprawa nie została wyświetlona do końca.

* * *
– TO jest skandal, że Marzena K., urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości, która zdobyła fortunę na dzikiej reprywatyzacji, uniknęła aresztu dzięki kaucji. Zarobiła grube miliony, żadna kaucja jej niestraszna. Jak będzie chciała, to ucieknie z kraju, aby wieść wygodne luksusowe życie.

* * *
– NIE mieści mi się w głowie, że Sławomir Nowak, który był w polskim rządzie i służył (przynajmniej teoretycznie) interesom swojej ojczyzny, teraz tę ojczyznę zmienił i będzie realizował interesy Ukrainy. W mojej opinii to niedopuszczalne.

* * *
– TO smutne, że Polska 11 listopada będzie tak podzielona. Różnice w społeczeństwie są zrozumiałe i naturalne, ale chyba jest pewne minimum, co do którego możemy się zgodzić. Na przykład takie: lepiej żyć w wolnym kraju niż w kraju okupowanym przez inne państwo. To chyba nie jest jakoś szczególnie ryzykowna teza?

* * *
– JESTEM 69-letnią emerytką i mam duży żal. Leki za darmo są tylko dla osób, które mają 75 lat i więcej. A my, nieco młodsi, jesteśmy gorsi? Mniej schorowani? Liczyłam na to, że chociaż leki na nadciśnienie będą tańsze. Niby są tańsze zamienniki, ale lekarze mówią, żeby ich nie brać.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje