sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (10.01.2017)

Opinie Czytelników (10.01.2017)

Data publikacji: 2017-01-10 14:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-10 19:15
Wywietleń: 62 198364

– Smog wiszący nad miastami to dziś w Polsce temat numer jeden. Tylko że nikt nie mówi o drugiej stronie medalu: czym mają palić biedni ludzie? Ja właśnie otrzymałem rachunek za ogrzewanie gazem – za dwa miesiące muszę zapłacić 2 tysiące złotych! Już dawno Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo polikwidowało kasy, więc opłata pocztowa od mojego rachunku to 13 złotych. Czym mam ogrzewać dom, by było taniej? Przy takiej aurze, by osiągnąć temperaturę 20-21 stopni, musiałem o jedną trzecią podkręcić grzejniki, tymczasem cieplej nie jest, bo w rurach płynie byle co. W Niemczech liczniki wskazują nie tylko metry sześcienne zużytego paliwa, ale również jego kaloryczność. Tym problemem trzeba się zająć, a nie piętnować ludzi, którzy z emerytury 1200 złotych nie mają jak zapłacić niebotycznych rachunków!

* * *

– Afera z zarobkowaniem pana Kijowskiego obnażyła tylko słabość Komitetu Obrony Demokracji, która to organizacja ma za zadanie walczyć nie o demokrację, ale o władzę dla PO i Nowoczesnej. Wyciąga się tysiące Polaków na ulice niby w obronie szczytnych ideałów, a po kątach rozdziela kasę dla swoich. Obrzydliwe!

* * *

– Jedna osoba w Polsce decyduje o tym, co ma zrobić prezydent, premier, marszałek sejmu i senatu, w dodatku nie ponosi za to żadnych konsekwencji. Trzeba zadać więc pytanie, kto zadecydował o lądowaniu w Smoleńsku i dlaczego rozmowa telefoniczna braci Kaczyńskich przeprowadzona tuż przed dramatycznym lądowaniem do tej pory jest wielką tajemnicą.

* * *

– Opozycja twierdzi, że posiedzenie w sprawie budżetu na 2017 rok odbyte w Sali Kolumnowej było nielegalne, a ja pytam: czy legalne było okupowanie miejsca marszałka czy przeglądanie notatek marszałka i posłów z PiS? Czy okupowanie sali sejmowej, które godzi w powagę parlamentu, też jest legalne? A może legalne jest to, że niektórzy „strajkujący” posłowie zamiast być w swoich biurach poselskich i służyć swoim wyborcom, wylegują się w sejmowych fotelach, robiąc selfie i racząc popisami wokalnymi? To my wszyscy ich finansujemy ze swoich skromnych emerytur albo groszowych pensji, a oni zachowują się jak obiboki.

* * *

– Czytelniczka w czwartkowych opiniach postuluje, by opozycja nie wypowiadała się w jej imieniu, a ja nie życzę sobie, by PiS zawłaszczało kraj, bo ich wybrało jedynie 17 proc. Polaków. Obrażają ludzi, krytykują wszystko, co nie po ich myśli, naród robią w balona, a jednocześnie boją się go jak ognia, bo tylko od niego się odgradzają.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

stefan.M.
Przypomne tym ktorzy krzycza na PIS glosowalo 17-18% , mam kolegow ktorzy nigdy nie chodza na wybory i co mowia jak zapytalem dlaczego??-bo nic sie nie zmieni !!Dodam jeszcze , ze nie glosujacy akceptuja wynik wyborow!!Posel PO pan NIESIOLOWSKI powiedzial ,,wygrajcie se wybory a potem rzadzcie ,,Drugi klasyk powiedzial ,,w tym kraju nie ma z kim przegrac ,,Proponuje tym co tak krzycza na szczaw i mirabelki zbierac !!
2017-01-10 18:19:00
Lili
Zgadzam się, też mam gazowe ustawione na 21,5/22 °C A w domu nawet w Koszulce nie pochodzisz bo zimno. Nie mówiąc o kwocie rachunku... Ludzie palą bo Zimno czym maja palić w piecach. Za 2000 zł zarobków miesięcznie to zlodziejstwo. Ludzie większość Pieniędzy wydają na rachunki a później muszą tydzień w tydzień myśleć jak zrobić by starczyło...
2017-01-10 15:22:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi