czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Opinie czytelników > Opinie Czytelników (4-6.09.2015)

Opinie Czytelników (4-6.09.2015)

Data publikacji: 2015-09-07 11:09
Wywietleń: 326 18824

- PRZEMÓWIENIE pani premier Ewy Kopacz, podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej - to kolejny sztandarowy przykład na to, jak cyniczna jest ta osoba. Ciekawe kto jej tę wypowiedź pisał? Może naczelny spin doktor tej partii - Michał Kamiński? Żałosny był również apel, skierowany do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, jakoby za mało się w mniemaniu szefowej obecnego rządu, uśmiechał. Ten człowiek stracił w katastrofie lotniczej kilku krewnych oraz kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu bliskich współpracowników i takie uwagi są po prostu nie na miejscu. Na koniec dodam, że spicz ten kompletnie pozbawiony był jakichkolwiek recept na naprawę i polepszenie warunków bytowych zwykłych obywateli. Za to przepełniony był mową nienawiści. Tego w nim nie brakowało.

***

- CHCIAŁBYM zaproponować pewien pomysł, w sprawie nawałnic, które nawiedziły południowe rubieże naszego województwa i tym samym sparaliżowały ruch pociągów. To rozwiązanie w pewnym stopniu pozwoliłby uniknąć podobnych incydentów w przyszłości. Skoro drzewa rosną zbyt blisko torów, to te zagrażające bezpieczeństwu trakcji zwyczajnie wytnijmy i zasadźmy gdzie indziej młode sadzonki. Wichury zdarzają się co roku, więc warto w końcu wyciągnąć z tego jakieś wnioski.

***

- PAN Grzegorz Napieralski będzie kandydował do senatu z list Platformy Obywatelskiej. Jestem tą decyzją w pewnym sensie zszokowany. Z drugiej strony objawia nam, wyborcom, swoje prawdziwe oblicze - faryzeusza i kameleona politycznego, dla niego liczy się tylko miejsce przy korycie, a idee polityczne, którym tyle lat hołdował, nic już w obecnej sytuacji nie znaczą. W tym kontekście PO rysuje się jako partia niezwykle słaba i nie rokuje na przyszłość, skoro musi posiłkować się ludźmi z przeciwnego bieguna sceny politycznej.

***

- TO zakrawa na kpiny, jak się traktuje mniejszość polską na Litwie. Mam na myśli protesty, do jakich doszło w ostatnich dniach w Wilnie, gdzie protestowało kilkuset naszych rodaków w sprawie obrony polskich placówek oświatowych. Chyba jednak coś jest nie tak z przyjaźnią z naszym wschodnim sąsiadem. Rząd powinien, zamiast wsparcia moralnego, zafundować w końcu jakąś formę realnej pomocy. Podczas gdy angażujemy się w konflikt na Ukrainie, bądź chcemy przyjmować uchodźców z Bliskiego Wschodu a nie potrafimy zadbać o krajan, tak niesprawiedliwe i krzywdząco traktowanych. Gdzie jest prezydent i premier? Gdzie Ministerstwo Spraw Zagranicznych? Chyba pochowali głowy w piasek, lub nabrali wody w usta i udają, że tego problemu nie ma.

***

- W SZCZECINIE protest pracowników leśnych, a w Puszczy Bukowej na terenie parku krajobrazowego trwa rabunkowa wycinka drzew. Łyse polany i sterty suchych gałęzi straszą przy leśnych drogach - wyjeżdżonych przez traktory. Zabytkowe poniemieckie drogi z pięknego bruku - zniszczone przez ciężkie przyczepy, wyładowane kłodami stuletnich buków i dębów... Dyrekcja parku mieści się w Gryfinie i w ogóle nie dba o Puszczę, a Wojewódzki Konserwator Zabytków, zapewne nie wie o tych zabytkowych drogach, dębach, o pomnikach.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.   

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi