piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Opinie czytelników > Opinie Czytelników (02.09.15)

Opinie Czytelników (02.09.15)

Data publikacji: 2015-09-03 10:18
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-03 10:18
Wywietleń: 381 18021
- CHCIAŁBYM nawiązać do wtorkowego artykułu redaktora Wojciecha Parady "Czas działania...", odnoszącego się do debaty nad budową nowego, bądź remontem starego stadionu dla piłkarzy Pogoni Szczecin. Z przykrością muszę stwierdzić, a mam już 64 lata, że jest mi wstyd za obecny obiekt na którym gra obecnie duma pomorza. Gdy przyjeżdżają do nas na wyjazdowe mecze futboliści z innych miast, nie tylko z tych największych, jakie musi być ich zdziwienie, gdy przychodzi im grać po raz kolejny na tym relikcie minionej epoki. Zapewne wywołuje to u nich jedynie, uśmiech politowania. Po czym wracają na swoje nowoczesne funkcjonalne obiekty. 

                                                                            ***

- JEŻELI mamy przyjmować emigrantów, to należy wyeliminować islamskich uchodźców, wśród których mogą być: ekstremiści, terroryści itp. Bierzmy przykład od rządu słowackiego, który obawiając się napływu muzułmańskich uciekinierów, będzie podejmować tylko chrześcijan. My też bądźmy mądrzejsi przed szkodą, aby później uniknąć niepokojów społecznych, zamieszek i zamachów - na tle kulturowym czy religijnym.

                                                                            ***

- RZĄD Niemiec z panią Angelą Merkel na czele, boi się jak nie przymierzając - diabeł święconej wody, zmiany na stanowisku premiera w Warszawie i dojścia do władzy ekipy Prawa i Sprawiedliwości. Jest to powiązane z zaległymi roszczeniami i odszkodowaniami wojennymi wobec naszego zachodniego sąsiada, które zostaną wystosowane i ta niewygodna kwestia będzie co raz częściej poruszana podczas obustronnych spotkań na szczycie obu państw. Mowa tu ogromnej sumie pieniędzy, która może nie przywróci życia poległym ale w jakimś stopniu - zadośćuczyni wyrządzone krzywdy.

                                                                            ***

- OBECNIE panujący prezydent Andrzej Duda, w ogóle nie wyciąga wniosków z poczynań swojego poprzednika, w sprawie konfliktu ukraińskiego. Na siłę próbuje wtrącać swoje trzy grosze, ale nikt nie jest tym faktem zainteresowany. Ani mediujące ze sobą mocarstwa, ani wreszcie sami Ukraińcy. Których kolejne rządy, nie dość że nigdy nie potępiły makabrycznych zajść na Wołyniu, to jeszcze zbrodniarzom pokroju Bandery, stawiają pomniki. 

                                                                            ***

- PRETENSJE pani premier Ewy Kopacz i pana Marszałka Bogdana Borusewicza, odnośnie braku zaproszeń na 35. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych są kompletnie nieuzasadnione. Jak pani premier potraktowała związkowców, gdy Ci przybyli niegdyś do Warszawy na rozmowy, chyba wie najlepiej. Więc niech się teraz nie dziwi, że nikt z tego środowiska nie chce mieć z tą panią nic wspólnego. 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.  

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską