poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Na Luzie > Zakazane piosenki

Zakazane piosenki

Zakazane piosenki
Data publikacji: 2015-08-13 14:31
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:47
Wywietleń: 110 11755

"Bez kasy nie ma przyjaciół", "Wszyscy muszą zdechnąć", "Dziennik samobójcy" - to tytuły trzech spośród 120 chińskich piosenek, które znalazły się na chińskiej czarnej liście. Władze ocenzurowały je w sieci za propagowanie nieprzyzwoitości i przemocy.

Piosenki te będą musiały zostać usunięte ze stron internetowych organizacji oraz prywatnych witryn. Osoby, które nie będą przestrzegać zakazu, zostaną "surowo ukarane" - ostrzegło chińskie ministerstwo kultury, które opublikowało listę.

Wśród zakazanych utworów znalazły się piosenki "Chuligani z Pekinu" czy "Nie chce mi się iść na lekcje". Agencja EFE pisze, że niektóre wykonują znani artyści tacy jak Tajwańczycy Stanley Huang czy Chang Csun Yuk. Ten ostatni jest autorem kontrowersyjnego utworu "Kocham tajwańskie dziewczyny". Z kolei według AFP autorzy większości utworów nie są znani szerszej publiczności.

- Lista będzie co pewien czasu aktualizowana - powiedział przedstawiciel resortu Liu Qiang. Według ministerstwa, piosenki, które zostały ocenzurowane, promują bowiem "pornografię, przemoc, przestępczość i naruszają niemoralność", a komunistyczne władze Chin sprawują ścisłą kontrolę nad internetem. (pap)

 

Fot. Dariusz Gorajski

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi