czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Na Luzie > Zakaz obchodzenia imienin w pracy

Zakaz obchodzenia imienin w pracy

Zakaz obchodzenia imienin w pracy
Data publikacji: 2017-02-16 14:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-19 21:42
Wywietleń: 733 215398

Zarząd powiatu jarocińskiego wydał oświadczenie, że jego członkowie nie będą obchodzić imienin ani urodzin w pracy. Starosta Teodor Grobelny stwierdził, że takich uroczystości w godzinach pracy nie powinni urządzać też urzędnicy, nauczyciele i uczniowie.

"Z polecenia starosty Teodora Grobelnego oraz wicestarosty Mirosława Drzazgi uprzejmie informuję, że starosta, wicestarosta oraz członkowie zarządu, nie będą obchodzić w pracy imienin ani urodzin. W związku z powyższym sugeruje się, żeby dyrektorzy, kierownicy oraz pracownicy również nie obchodzili w godzinach pracy imienin czy urodzin" - pismo o takiej treści rozesłał sekretariat Starostwa Powiatowego w Jarocinie do kierowników wydziałów w urzędzie i dyrektorów podległych jednostek organizacyjnych.

Starosta powiatu jarocińskiego Teodor Grobelny powiedział, że w urzędach i szkołach nie powinno obchodzić się osobistych świąt, związanych z imieninami czy urodzinami.

– To jest zbędne, zbyteczne i na dodatek krępujące. Takie sytuacje zajmują czas urzędnikom, a oni powinni zajmować się pracą na rzecz mieszkańców. Jestem temu niechętny i zniechęcam innych. Imprezy można organizować poza godzinami pracy – oświadczył.

Dyrektor jednej z jarocińskich szkół powiedział, że przerwa lekcyjna jest dla nauczyciela i w tym czasie ma prawo ugościć kolegów z okazji swojego święta, jeżeli takie jest jego życzenie. Starosta Grobelny, z zawodu nauczyciel, nie zgadza się z takim twierdzeniem.

– Przerwa między lekcjami to nie jest przerwa w pracy, bo nauczyciel nie może opuścić placówki. Nauczyciel w trakcie przerwy powinien pełnić dyżury, przygotować się do następnych zajęć i zwrócić uwagę na to, co robią uczniowie – powiedział. Starosta dodał, że jako nauczyciel, a później dyrektor szkoły nigdy nie był zwolennikiem, żeby także uczniowie częstowali się słodyczami z jakiejś okazji na lekcji.

– To jest naciągane. Takie okolicznościowe imprezy typu walentynki, imieniny czy urodziny są niepotrzebne i przeszkadzają w lekcji. Nauczyciele powinni zająć się pracą dydaktyczną, bo szkoły oceniane są za wyniki, a takie wymuszane imprezy zakłócają proces dydaktyczny w szkołach – powiedział Grobelny.

(pap)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Do Pani urzedniczki...
Nic prostrzego, jak najpierw ta lyzeczke sprytnie "upuscic" by ta woda calkowicie sie wylala ! Natomiast wieksza strata moze byc... jak to bedzie Woda z %-ami ? A wogole to jak by nie patrzyl i nie liczyl - TO ZYJE SIE TYLKO RAZ i dlatego jak jest Okazja... to BAWMY SIE... i do bialego rana !!
2017-02-19 21:34:08
Wg. nowej metody...
A czy mozna bedzie "obchodzic" chocby tylko Kobiece Imieniny - dookola...??
2017-02-19 21:19:53
Zem
Zlikwidować wszystko,co wiąże się z możliwością obcałowywania ,obłapywania , obściskiwania ! Po czymś takim pozostaje tylko wstręt i nienawisć ! I precz z jakąś propagandą dnia przytulania i innych temu podobnych świąt!Ktoś bierzez za to kasę, a ludzie muszą cierpiec, bo jakieś obleśniaki potraktuja to na serio i rzucaja się ,nie przejmując się tym,że wzudzaja w kimś wstręt i odruchy wymiotne!
2017-02-19 12:54:15
urzędniczka
bardzo dobra wiadomość. pracuję w innym urzędzie i też bym chciała, żeby przełożony podjął taką mądrą decyzję. na co dzień w łyżecze wody jedna drugą by utopiła, a w dniu imienin wymuszone buziaczki
2017-02-18 20:28:11
Magda
Brawo!Nareszcie!Oby to byl dobry początek!
2017-02-18 09:02:19
Panie Starosta...
A 8 Marca czyli Dzien Kobiet czy Dzien Nauczyciela to co... tez nie ?? Gdzie o Dniu Chlopa... juz nie wspomne ! Natomiast dzien Dziecka, czy Mamy i Taty oraz Babci z Dziadkiem - to oczywiscie juz w domu !!
2017-02-18 02:19:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi