środa, 13 grudnia 2017.
Strona główna > Na Luzie > Włosi walczą z jedzeniem przy zabytkach

Włosi walczą z jedzeniem przy zabytkach

Włosi walczą z jedzeniem przy zabytkach
Data publikacji: 2017-05-31 21:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-01 10:39
Wywietleń: 661 264777

Ze zdumieniem i irytacją turyści we Florencji zareagowali na rozpoczętą w środę (31 maja) akcję polewania wodą stopni przed kościołami i zabytkami w ramach walki z urządzaniem pikników w tych miejscach. W ten sposób ludzi zniechęca się do siadania z prowiantem.

Operacja polewania schodów i chodników w historycznym centrum w porze obiadowej, zapowiedziana dzień wcześniej przez burmistrza Dario Nardellę, rozpoczęła się przed masowo odwiedzaną przez turystów bazyliką Santa Croce. Tłumy zwiedzających siadały tam zazwyczaj, by zjeść kawałek pizzy czy kanapkę.

W środę około godziny 13 pojawiła się tam ekipa sprzątająca i zaczęła polewać wodą stopnie przed świątynią oraz je czyścić. Strażnicy miejscy poprosili turystów, by wstali ze schodów. Niektórzy, jak podają lokalne media, reagowali ze zdziwieniem i irytacją. Kiedy umyte schody wyschły, niektórzy turyści próbowali ponownie na nich usiąść, ale nie pozwolili im na to funkcjonariusze straży miejskiej.

Obecny był także burmistrz, który obserwował początek akcji przeciwko "biwakom" przy zabytkach. Ma być ona prowadzona codziennie.

(pap)

Fot. EPA/MAURIZIO DEGL'INNOCENTI

Komentarze

schody
Burmistrz ma rację, skoro jego miasto czerpie zyski, nie z turystów, a innych źródeł, to może sobie pozwolić na takie zrażanie tych pierwszych. Już dawno we Włoszech nie można siadać na schodach przed niektórymi zabytkami, np. w Rzymie, czy Wenecji.
2017-06-01 09:17:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje