sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Na Luzie > Tylko dla dorosłych!

Tylko dla dorosłych!

Tylko dla dorosłych!
Data publikacji: 2015-09-02 21:03
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:49
Wywietleń: 604 16972

Wystawę śmiałej, erotycznej ceramiki staroperuwiańskiej kultury Mochica sprzed 1,5 tys. lat otwarto w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie (Wielkopolskie). Ma to być jedyny taki zbiór w kraju.

Wystawa „ceramicznej Kamasutry” otwarta jest wyłącznie dla osób dorosłych. Składa się na nią ponad 30 figur par w sugestywnych, odważnych pozach. Ekspozycja prezentowana jest w specjalnie zbudowanym na jej potrzeby pawilonie.

Współtwórca muzeum, syn znanego pisarza i podróżnika Arkady Radosław Fiedler powiedział, że wystawa mochikańskiej ceramiki erotycznej jest jedyną taką ekspozycją w Polsce i najprawdopodobniej unikatową w skali kontynentu. Kopie figur prezentowanych w Muzeum Larco w Limie zostały sprowadzone do Polski w porozumieniu z peruwiańskim ministerstwem kultury. Fiedler dodał, że choć prezentowane figury kobiet i mężczyzn w miłosnych pozach mogą wywołać rumieniec, lub szybsze bicie serca, nikt ze zwiedzających nie powinien się poczuć zgorszony.

– Nie sądzę, by ta wystawa wywołała skandal obyczajowy, nie jesteśmy aż tak pruderyjni. Polacy są otwarci, bywają w świecie – powiedział. (pap)

Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Komentarze

Tadeusz
Wszystko co ludzkie nie powinno być nam obce.Dziwi mnie stwierdzenie czy to nie będzie zbyt pruderyjne.Już 1500 lat temu starożytni o tym wiedzieli ale wtedy nie było papieży ani czarnej sitwy która chce utrzymywać ludzkość w ciemnocie.
2015-09-04 15:08:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską