piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Na Luzie > Tylko dla dorosłych!

Tylko dla dorosłych!

Tylko dla dorosłych!
Data publikacji: 2015-09-02 21:03
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:49
Wywietleń: 562 16972

Wystawę śmiałej, erotycznej ceramiki staroperuwiańskiej kultury Mochica sprzed 1,5 tys. lat otwarto w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie (Wielkopolskie). Ma to być jedyny taki zbiór w kraju.

Wystawa „ceramicznej Kamasutry” otwarta jest wyłącznie dla osób dorosłych. Składa się na nią ponad 30 figur par w sugestywnych, odważnych pozach. Ekspozycja prezentowana jest w specjalnie zbudowanym na jej potrzeby pawilonie.

Współtwórca muzeum, syn znanego pisarza i podróżnika Arkady Radosław Fiedler powiedział, że wystawa mochikańskiej ceramiki erotycznej jest jedyną taką ekspozycją w Polsce i najprawdopodobniej unikatową w skali kontynentu. Kopie figur prezentowanych w Muzeum Larco w Limie zostały sprowadzone do Polski w porozumieniu z peruwiańskim ministerstwem kultury. Fiedler dodał, że choć prezentowane figury kobiet i mężczyzn w miłosnych pozach mogą wywołać rumieniec, lub szybsze bicie serca, nikt ze zwiedzających nie powinien się poczuć zgorszony.

– Nie sądzę, by ta wystawa wywołała skandal obyczajowy, nie jesteśmy aż tak pruderyjni. Polacy są otwarci, bywają w świecie – powiedział. (pap)

Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Komentarze

Tadeusz
Wszystko co ludzkie nie powinno być nam obce.Dziwi mnie stwierdzenie czy to nie będzie zbyt pruderyjne.Już 1500 lat temu starożytni o tym wiedzieli ale wtedy nie było papieży ani czarnej sitwy która chce utrzymywać ludzkość w ciemnocie.
2015-09-04 15:08:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi