środa, 18 października 2017.
Strona główna > Na Luzie > Smartfon przypomni o terminie odbioru śmieci

Smartfon przypomni o terminie odbioru śmieci

Smartfon przypomni o terminie odbioru śmieci
Data publikacji: 2016-03-04 14:44
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-04 14:46
Wywietleń: 1001 122387

Dzięki aplikacji na smartfony mieszkańcy Tychów na Śląsku będą otrzymywać powiadomienia o zbliżającym się terminie odbioru odpadów z ich ulicy. Dzięki pilotażowemu przedsięwzięciu nie trzeba już śledzić harmonogramu wywozu śmieci w wersji pisemnej.

Darmową aplikację mobilną EcoHarmonogram uruchomiła z początkiem marca komunalna spółka Master-Odpady i Energia, odbierająca odpady z tyskich posesji.

Nowe rozwiązanie pozwala na pobranie harmonogramu wywozu odpadów komunalnych z konkretnej ulicy – wystarczy podać swój adres zamieszkania. Dotyczy to domów jednorodzinnych, ogródków działkowych i innych samodzielnych posesji. Dzięki automatycznym aktualizacjom harmonogram jest zawsze aktualny, a dzięki powiadomieniom dzień wcześniej nie trzeba już spoglądać do kalendarza, by pamiętać o przygotowaniu śmieci do odbioru.

Aplikacja to także swoisty przewodnik po eko-edukacji – zawiera nie tylko pełne i zawsze aktualne informacje o terminach wywozu, ale także np. o sposobie sortowania odpadów, punktach ich selektywnej zbiórki itp. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje