czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Na Luzie > Rośnie rynek portali i aplikacji randkowych

Rośnie rynek portali i aplikacji randkowych

Rośnie rynek portali i aplikacji randkowych
Data publikacji: 2016-02-16 11:34
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-01 12:52
Wywietleń: 989 120247

W Polsce rośnie rynek portali i aplikacji randkowych, bo nowe technologie są obecnie częścią naszego życia, a ludzie nie mają czasu lub mają ograniczone możliwości na poznanie kogoś w „realu” - mówi socjolog dr Julita Czernecka z Uniwersytetu Łódzkiego.

Wszystkim szukającym „drugiej połowy” z wykorzystaniem nowych technologii Czernecka radzi jednak jak najszybsze weryfikowanie znajomości w rzeczywistości.

– Żyjemy w takich czasach, gdzie nowe technologie są już częścią naszego życia. Starsze pokolenia używają ich trochę rzadziej, ale młodsze żyją już tak samo w świecie realnym, jak i wirtualnym, więc rynek randkowych portali internetowych, ale też różnych aplikacji, rośnie – mówi PAP ekspertka.

Według niej dzieje się tak dlatego, że 30- czy 40-latkowie nie mają czasu na spotkania w „realu”, więc szukają kontaktu poprzez fora internetowe, portale randkowe, czy aplikacje. Ekspertka zachęca jednak, by wszyscy ci, którzy szukają drugiej połowy i wykorzystują do tego nowe technologie, dążyli do szybkiego spotkania w tzw. realu. Wtedy, jak mówi, będą mogli zweryfikować swoje oczekiwania i uniknąć zakochania się w „sztucznie wykreowanym obrazie” jakiejś osoby. (pap)

 

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Rola
To nie nowe technologie są częścią życia, tylko nowe technologie zabijają relacje międzyludzkie, bo ludzie nie wychodzą na zewnątrz, tylko zamykają się przed komputerem. Do tego dochodzi emancypacja kobiet, które w dążeniu do kariery zapominają o swojej genetycznej roli. Wybrzydzają w poszukiwaniu idealnego księcia z bajki, a kończą jako samotne matki dzieci poczętych z przypadkowymi panami z dyskoteki. Później tylko znajdują dobrodusznego opiekuna, który może nie ma urody i majątku, ale gwarantuje stałe źródło dochodu i przygarnie taką damę.
2016-02-17 08:34:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje