piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Na Luzie > Rośnie rynek portali i aplikacji randkowych

Rośnie rynek portali i aplikacji randkowych

Rośnie rynek portali i aplikacji randkowych
Data publikacji: 2016-02-16 11:34
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-01 12:52
Wywietleń: 945 120247

W Polsce rośnie rynek portali i aplikacji randkowych, bo nowe technologie są obecnie częścią naszego życia, a ludzie nie mają czasu lub mają ograniczone możliwości na poznanie kogoś w „realu” - mówi socjolog dr Julita Czernecka z Uniwersytetu Łódzkiego.

Wszystkim szukającym „drugiej połowy” z wykorzystaniem nowych technologii Czernecka radzi jednak jak najszybsze weryfikowanie znajomości w rzeczywistości.

– Żyjemy w takich czasach, gdzie nowe technologie są już częścią naszego życia. Starsze pokolenia używają ich trochę rzadziej, ale młodsze żyją już tak samo w świecie realnym, jak i wirtualnym, więc rynek randkowych portali internetowych, ale też różnych aplikacji, rośnie – mówi PAP ekspertka.

Według niej dzieje się tak dlatego, że 30- czy 40-latkowie nie mają czasu na spotkania w „realu”, więc szukają kontaktu poprzez fora internetowe, portale randkowe, czy aplikacje. Ekspertka zachęca jednak, by wszyscy ci, którzy szukają drugiej połowy i wykorzystują do tego nowe technologie, dążyli do szybkiego spotkania w tzw. realu. Wtedy, jak mówi, będą mogli zweryfikować swoje oczekiwania i uniknąć zakochania się w „sztucznie wykreowanym obrazie” jakiejś osoby. (pap)

 

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Rola
To nie nowe technologie są częścią życia, tylko nowe technologie zabijają relacje międzyludzkie, bo ludzie nie wychodzą na zewnątrz, tylko zamykają się przed komputerem. Do tego dochodzi emancypacja kobiet, które w dążeniu do kariery zapominają o swojej genetycznej roli. Wybrzydzają w poszukiwaniu idealnego księcia z bajki, a kończą jako samotne matki dzieci poczętych z przypadkowymi panami z dyskoteki. Później tylko znajdują dobrodusznego opiekuna, który może nie ma urody i majątku, ale gwarantuje stałe źródło dochodu i przygarnie taką damę.
2016-02-17 08:34:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi