sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Na Luzie > Policjanci mają chodzić do teatru

Policjanci mają chodzić do teatru

Policjanci mają chodzić do teatru
Data publikacji: 2017-04-20 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-24 12:46
Wywietleń: 131 241984

W Tadżykistanie policjanci powinni regularnie uczęszczać na spektakle teatralne, aby w ten sposób "podnieść poziom kultury" – zaleciło MSW tego kraju.

– Niezależnie od stopnia każdy policjant powinien co najmniej raz w miesiącu pójść o teatru – powiedział agencji AFP rzecznik ministerstwa Umarion Emomali. Jak wyjaśnił, chodzenie do teatru ma "podnieść poziom kultury policjantów i zmniejszyć poczucie zmęczenia po codziennej trudnej i stresującej pracy". Dodał, że "policja, zarówno w stolicy, jak i w regionach zostanie poinformowana o najnowszych spektaklach".

Tadżykistan przywyka stopniowo do gigantomanii. Prezydent Emomali Rachmon, który stoi na czele państwa od 1992 roku, dwa lata temu polecił wznieść ogromny teatr za 100 mln dolarów, największy w Azji Środkowej. W 2012 roku w Tadżykistanie otwarto największą w regionie księgarnię, ale wkrótce władze poprosiły ludność, aby... wypełniła w niej półki. W 2011 roku w Dunszanbe postawiono najwyższy maszt flagowy na świecie – wysokości 165 m. Wisi na nim państwowa flaga Tadżykistanu o rozmiarach 30 na 60 metrów.

(pap)

Fot. arch.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską