piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Na Luzie > Policjanci mają chodzić do teatru

Policjanci mają chodzić do teatru

Policjanci mają chodzić do teatru
Data publikacji: 2017-04-20 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-24 12:46
Wywietleń: 103 241984

W Tadżykistanie policjanci powinni regularnie uczęszczać na spektakle teatralne, aby w ten sposób "podnieść poziom kultury" – zaleciło MSW tego kraju.

– Niezależnie od stopnia każdy policjant powinien co najmniej raz w miesiącu pójść o teatru – powiedział agencji AFP rzecznik ministerstwa Umarion Emomali. Jak wyjaśnił, chodzenie do teatru ma "podnieść poziom kultury policjantów i zmniejszyć poczucie zmęczenia po codziennej trudnej i stresującej pracy". Dodał, że "policja, zarówno w stolicy, jak i w regionach zostanie poinformowana o najnowszych spektaklach".

Tadżykistan przywyka stopniowo do gigantomanii. Prezydent Emomali Rachmon, który stoi na czele państwa od 1992 roku, dwa lata temu polecił wznieść ogromny teatr za 100 mln dolarów, największy w Azji Środkowej. W 2012 roku w Tadżykistanie otwarto największą w regionie księgarnię, ale wkrótce władze poprosiły ludność, aby... wypełniła w niej półki. W 2011 roku w Dunszanbe postawiono najwyższy maszt flagowy na świecie – wysokości 165 m. Wisi na nim państwowa flaga Tadżykistanu o rozmiarach 30 na 60 metrów.

(pap)

Fot. arch.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi