piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Na Luzie > Łoś na spacerze

Łoś na spacerze

Łoś na spacerze
Data publikacji: 2015-08-27 13:57
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:48
Wywietleń: 1170 15334

Warszawiacy przywykli już do widoku dzikich zwierząt w mieście – lisów, dzików i saren, ale spacerujący łoś wzbudził w stolicy spore zainteresowanie. Zwierzę pojawiło się w praskim parku, potem Wisłą przedostało się na drugi brzeg.

Łoś – jak zrelacjonowała Jolanta Borysewicz z Biura Prasowego Straży Miejskiej – został zauważony w środę w godzinach porannych w Parku Skaryszewskim. Straż Miejska wysłała tam swój ekopatrol. Zwierzę przespacerowało z parku w stronę rzeki i w okolicy mostu Śląsko-Dąbrowskiego przedostało się na drugą stronę Wisły, na wysokości Starego Miasta.

Z informacji przekazanych przez Borysewicz wynika, że teren został tam zabezpieczony, by zmęczone już i wystraszone zwierzę, nie wybiegło na jezdnię a także by osoby postronne dodatkowo nie stresowały łosia. Z kolei zastępca dyrektora Lasów Miejskich Warszawa Marek Roman powiedział, że łoś w godzinach popołudniowych wrócił do rzeki. Gdy wyszedł na jej prawy brzeg łowczy trafił go pociskiem usypiającym. Wtedy zwierzę zostało załadowane na samochód i bezpiecznie przewiezione do lasu.

W stolicy – jak podkreślają leśnicy - występuje spora ilość dzikich zwierząt; spotkać można sarny, dziki, łosie, bobry, wydry, rysie, a nawet wilki. Pracownicy lasów wskazują, że w stolicy krzyżują się ścieżki wędrowne wielu zwierząt, a płynąca w środku miasta płynie największa rzeka w Polsce sprzyja dogodnym warunkom bytowania dzikich zwierząt. (pap)

 

Na zdjęciu: Łoś, który w środę dwukrotnie brodził w Wiśle w Warszawie, wychodzi ponownie z rzeki po praskiej stronie stolicy. Wcześniej widziany był też w parku Skaryszewskim.

Fot. PAP/Marcin Obara

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi