środa, 18 października 2017.
Strona główna > Na Luzie > Łabędzia gromada

Łabędzia gromada [GALERIA]

Łabędzia gromada
Data publikacji: 2017-02-18 16:30
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-19 22:17
Wywietleń: 127 215375

Golęcińską Groblę w Szczecinie te łabędzie nieme upatrzyły sobie najwyraźniej już na stałą rezydencję. Gromada tych pięknych ptaków, która zadomowiła się w przyodrzańskim zakątku, dokarmiana nie tylko przez okolicznych mieszkańców, zdążyła już rozrosnąć się do ponad dwudziestu osobników.

Nie odlatują, by spędzać zimy w cieplejszych klimatycznie obszarach. Nie są płochliwe, do ludzi podchodzą na wyciągnięcie ręki, stały się ufne i zbliżają się, licząc na łatwo, bez wysiłku, zdobycz-przekąskę. Ptaki oswoiły się z tym miejscem i z mieszkańcami do tego stopnia, że - mimo swej nieporadności- zapuszczają się po kilkadziesiąt metrów w głąb lądu. Można je zaobserwować, jak o poranku przechadzają się w pobliżu urządzonych tam po skwerku wśród drzew, przyległym do ul. Wiszesława, z placem zabaw i siłownią pod chmurką.

A przy okazji oglądać, jak młode osobniki ćwiczą wzbijanie się do lotów, a do nauki służy im za pas startowy biegnące obok asfaltowe dojście nad brzeg rzeki. W sprzyjających okolicznościach dodatkową atrakcją do podziwiania są stada krzyżówek, łysek, czy czaple, a w ich tle przepływające tędy statki. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

Łabędzia gromada Łabędzia gromada Łabędzia gromada Łabędzia gromada Łabędzia gromada Łabędzia gromada Łabędzia gromada Łabędzia gromada Łabędzia gromada Łabędzia gromada Łabędzia gromada Łabędzia gromada Łabędzia gromada

Komentarze

Golecin ich Krolestwem,
Widac wiec ze te Krolewskie Ptaki, czuja sie najpewniej wsrod prostych, szczerych i zwyklych Ludzi...!!
2017-02-19 21:40:15
jedrek
piękne zdjęcia
2017-02-19 07:04:43
GOLECIN ZAPRASZA...
Niestety, ale prawie jedyna zywa atrakcja zaniedbanego Golecina ! I mimo wszystko cos i dla malych Przedszkolakow... oraz Wladz Miasta, jak i Radnych i bez-Radnych !!
2017-02-19 00:48:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi