środa, 18 października 2017.
Strona główna > Na Luzie > Książki telefoniczne do lamusa

Książki telefoniczne do lamusa

Książki telefoniczne do lamusa
Data publikacji: 2016-02-09 11:23
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-01 12:52
Wywietleń: 1057 117306

We Włoszech pojawiły się apele o to, by nie drukować książek telefonicznych prywatnych abonentów lub znacznie ograniczyć ich nakład, bo rzadko kto z nich korzysta, a liczba telefonów stacjonarnych maleje. Podkreśla się, że to marnotrawstwo papieru i pieniędzy.

Jak zawsze na początku roku w całym kraju roznoszone są tysiące bezpłatnych opasłych tomów. Leżą czasem tygodniami przed budynkami mieszkalnymi i na klatkach schodowych. Coraz mniej ludzi zabiera je do domu, bo – jak mówią – nie są im potrzebne. Dlatego nowe książki, pachnące jeszcze farbą drukarską, trafiają na makulaturę i na przemiał.

Jak zauważają media, mimo, że księgi te przestają się przydawać, a prywatne telefony stacjonarne przegrywają z komórkowymi, spisy telefonów są drukowane i rozwożone do wszystkich domów tak, jak w czasach swej świetności. Trudno to zrozumieć – zauważają gazety – zwracając uwagę na paradoks, jakim jest to, że dystrybucja ważących kilka kilogramów tomów nie zmniejszyła się mimo rosnącej popularności ich wersji w formie aplikacji na smartfony.

Z każdym rokiem marnotrawstwo to staje się coraz bardziej oczywiste. Tylko pozornie publikacje te są bezpłatne. W istocie płaci za nie każdy, kto ma w domu stacjonarny telefon. Do rachunku dopisywana jest kwota około 3 euro rocznie. Jak obliczyła agencja prasowa ADNKronos oznacza to, że za usługę, z której prawie nikt nie korzysta, Włosi płacą co roku około 40 milionów euro. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Czad w środku nocy

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi