środa, 18 października 2017.
Strona główna > Na Luzie > Krasnal „Życzliwek” w Szczecinie

Krasnal „Życzliwek” w Szczecinie

Krasnal „Życzliwek” w Szczecinie
Data publikacji: 2016-11-22 17:17
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-25 19:45
Wywietleń: 905 174631

Z okazji Dnia Życzliwości niecodzienny prezent od władz Wrocławia trafi już niedługo do szczecińskiej Pleciugi. „Życzliwek” to odlana w brązie ok. 40-centymetrowa figurka krasnala, trzymająca w jednej ręce słonecznik, a w drugiej – jak przystało na kogoś, kto się właśnie przeprowadza – walizkę.

Krasnal przybył do naszego miasta w ramach projektu Koalicja Miast, będącego elementem programu Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016.

– Krasnal „Życzliwek” niejako wieńczy twórcze działania w ramach projektu i tym samym otwiera w przypisanej sobie „życzliwości” przestrzenie na być może kontynuacje kulturalnych wyzwań – mówi Monika Petryczko, koordynatorka projektu prezentacji Szczecina i Pomorza Zachodniego w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Życzliwego gościa przyjmie i otoczy opieką Teatr Lalek „Pleciuga”.

– W tej chwili trwają rozmowy gdzie konkretnie umieścimy „Życzliwka”, prawdopodobnie będą to okolice wejścia głównego – mówi Zbigniew Niecikowski, dyrektor Teatru Lalek Pleciuga. – W naszym teatrze krasnoludki są miłym i częstym gościem spektakli, dlatego mamy nadzieję, że zarówno nasi mali jak i dorośli widzowie z sympatią spojrzą na Krasnala z Wrocławia.
(p)

 

Komentarze

Takie rejony
Koniecznie wewnątrz budynku, bo miejscowa patologia zaraz by się nim zajęła.
2016-11-24 07:38:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje