poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Na Luzie > Halloween w nawiedzonym hotelu?!

Halloween w nawiedzonym hotelu?! [GALERIA]

Halloween w nawiedzonym hotelu?!
Data publikacji: 2017-10-31 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-31 20:28
Wywietleń: 611 299019

Od kilku lat Halloween zdobywa popularność również w Polsce. Coraz częściej przebieramy się więc w kostiumy przeobrażające nas w przerażające postaci, jak też planujemy specjalne atrakcje, takie jak całonocne pokazy horrorów, czy wypady na weekend. Z tej okazji przedstawiamy przegląd najbardziej nawiedzonych hoteli na świecie, których atmosfera przeniesie nas w klimat filmów grozy.

Eksperci ds. bazy noclegowej portalu Hotels.com przedstawiają 6 hoteli na spędzenie Halloween:

* Jeśli sam pobyt w zamku nie jest dla Ciebie wystarczająco magiczny, nawiedzony przez duchy pokój w Ballygally Castle w Irlandii Północnej pozwoli Ci przeżyć coś bardziej ekscytującego. Plotka głosi, że zamczysko zamieszkują aż trzy przyjazne duchy, które błąkają się po jego wieżach. Ponadto się uważa, że jeden z pokoi ciągle zajmuje żona prawowitego właściciela zamku, lady Isabella Shaw. Goście, którzy zarezerwowali nawiedzony pokój na samym szczycie spiralnej klatki schodowej w najstarszej części zamku, twierdzą, że słyszeli złowróżbne pukanie do drzwi. Zamek w swojej ofercie ma również wycieczkę, podczas której zwiedzający mają okazję spotkać pozostałe dwie zjawy, a także poznać historię zamku.

* Kultowy Bourbon Orleans Hotel, położony w przepięknej części miasta - French Quarter,ma bogatą i tętniącą życiem historię. W przeszłości był elegancką historyczną salą balową i teatrem, natomiast w XIX w. został przekształcony w klasztor. Obiekt, posiadający odznakę Loved by Guests nadaną przez użytkowników Hotels.com, należy do najznakomitszych nawiedzonych hoteli w Nowym Orleanie i budzi taką grozę, że stał się gwoździem programu pieszej wycieczki tematycznej po Nowym Orleanie ze zjawami w tle.

* Piękny butikowy hotel Burchianti we Florencji nie jest przeznaczony dla gości o słabym sercu, gdyż cieszy się sławą miejsca nawiedzonego przez zjawy i zbłąkane dusze. Z relacji jego gości wynika, że nie tylko widzieli duchy dzieci błąkające się po korytarzach, ale również ducha kobiety siedzącego na krześle. Przebywające w nawiedzonym hotelu osoby mogą również podziwiać XVI-wieczne oryginalne malowidła ścienne. W zeszłym roku udało się nawet sfotografować ducha!

* Trzeba mieć nie lada odwagę, aby zarezerwować pobyt w sielankowym hotelu Toftaholm Herrgård, położonym u brzegów jeziora Vidostern na południu Szwecji. Goście tej XIV-wiecznej posiadłości ziemskiej opowiadają o niewyjaśnionych zdarzeniach - od dziwnych odgłosów, po zamykanie się rano drzwi i okien. Miejscowa legenda głosi, że hotel odwiedza duch młodzieńca o chłopskim pochodzeniu, który całym sercem pokochał córkę barona. Jego wybranka się powiesiła, gdy została zmuszona do małżeństwa z innym mężczyzną.

 * Russell Hotel w australijskim Sydney proponuje wycieczki z duchami dla gości, którzy chcą poznać nawiedzoną przeszłość tego miejsca. Hotel jest położony w modnej dziś dzielnicy The Rocks, która kiedyś przyciągała różnych osobników spod ciemnej gwiazdy i swawolnych marynarzy. Mówi się, że jeden z marynarzy nigdy nie zdołał wyjechać i ciągle straszy w pokoju nr 8. Niektórzy goście twierdzą nawet, że widzieli, jak obserwował ich w nogach łóżka.

 * Uroczy, historyczny hotel Mermaid Inn w Rye w East Sussex (Anglia) nawiedzają liczne zbłąkane dusze. Jest w nim nawet specjalny „pokój duchów“. Gwarantujemy, że podczas pobytu w tym miejscu będziesz się bać jak nigdy dotąd.

(g)

 

Halloween w nawiedzonym hotelu?! Halloween w nawiedzonym hotelu?! Halloween w nawiedzonym hotelu?! Halloween w nawiedzonym hotelu?! Halloween w nawiedzonym hotelu?!

Komentarze

To jest propaganda
tego obrzydliwego zwyczaju; na szczęście w Polsce się nie przyjmuje, pomimo pieniędzy zainwestowanych w wsparcie owego Scheisu
2017-10-31 20:21:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi