wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Na Luzie > A może na wodę?

A może na wodę?

A może na wodę?
Data publikacji: 2015-08-01 16:27
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:45
Wywietleń: 1164 7212

Warto czasem spojrzeć na Szczecin od strony wody i dostrzec urodę miasta. Warto też odkryć bogactwo przyrody, sąsiadujące z portem, a dostępne tylko dla wodniaków. Umożliwiają to rejsy wycieczkowe statkami białej floty.

Sezon wakacyjny w pełni, wraca słoneczna pogoda, więc wycieczka po Odrze i pobliskich akwenach może być ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Z oferty szczecińskiej białej floty chętnie korzystają grupy wycieczkowe, często zagraniczne, ale też mieszkańcy miasta.

Tak jak w poprzednich sezonach, regularne, godzinne rejsy po Odrze odbywają statki "Odra Queen" i "Peene Queen", których armatorem jest Polsteam Żegluga Szczecińska.

Kolejne pasażerskie jednostki, dobrze znane w Szczecinie, to "Joanna" i "Dziewanna". Specjalizują się w rejsach czarterowych i organizowaniu okolicznościowych imprez na wodzie.

Nowością są przejażdżki tramwajem wodnym "Oliwka". Można o nie pytać w "Przystani Rybnej", za dawnym Dworcem Morskim.

Osoby wolące bardziej kameralne wypady na wodę mogą skorzystać z wypożyczalni motorówek (nie trzeba mieć uprawnień). Drugi rok z rzędu taką propozycję ma Żegluga Szczecińska. Cieszy się dużym zainteresowaniem, więc łódek przybyło - początkowo były dwie, teraz są cztery. Tego lata dołączyła następna wypożyczalnia motorówek, firmy Team Boats Szczecin. ©℗

 

Tekst i fot.(ek)

 

Komentarze

juzek z badziew
https://www.youtube.com/watch?v=PuKvYuz9uUM szczecin to super miasto!!!!
2015-08-01 14:41:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej