poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Sen na JOW-ie

Sen na JOW-ie

Data publikacji: 2015-09-08 10:44

Czy były prezydent B. Komorowski powinien wpłacić do budżetu państwa około 200 mln złotych, które – za jego przyczyną – wydano na, jak twierdzą niektórzy, ekstremalnie głupie referendum o JOW-ach, finansowaniu partii i rzekomym rozstrzyganiu spraw na korzyść podatnika? Jeśli tak, to dołożyć się do tego powinni także wszyscy senatorowie, którzy głosowali za zorganizowaniem takiego referendum. W końcu wydali publiczne pieniądze na jeden z odprysków nerwowej dla Bronisława Komorowskiego kampanii wyborczej w ostatnich wyborach prezydenckich.

Decyzja o referendum w sprawie między innymi JOW-ów była jak strzał rozpaczy czującego swą porażkę urzędującego wówczas prezydenta. Czy jednak koszty tego nerwowego ataku ponosić ma polski podatnik, obłudnie zresztą pytany w referendum, czy wątpliwości w jego sprawach podatkowych urzędy skarbowe mają rozstrzygać na jego korzyść? To naprawdę szczyt perfidii. Teraz wszyscy, a zwłaszcza tak zwani eksperci, narzekają, że referendum było niepotrzebne, głupie i kosztowne. Cóż więc zostało zwykłemu podatnikowi? Teraz, by obniżyć sobie ciśnienie, może co najwyżej wyłączyć telewizor... W październiku – zagłosować, a do końca maja 2016 roku – złożyć w swoim urzędzie skarbowym właściwy PIT. Były prezydent i tak pieniędzy nie odda. Senatorowie tym bardziej. Straciliśmy około 200 mln złotych m.in. z naszych podatków. Może powinniśmy domagać się odliczeń podatkowych? Wątpliwości to nasz, podatników, atut. Podobno. No dobrze, dość tych snów na JOW-ie...

Komentarze

@Casafinita
Antypisowskiego zajoba można się pozbyć. Trzeba tylko dorosnąć.
2015-09-09 12:23:35
Casafinita
Szanowny p. redaktor wraz z całą redakcją już włazi w d..Pisowi. Nic to nie pomoże. Referendum było zasadne ale żadnej partii się nie podobało. Bo dzięki JOW partyjni dyktatorzy straciliby trochę władzy a i w wyniku ograniczenia finansowania partii z budżetu pieniądze. Argumentacja za finansowaniem partii z budżetu jest skandaliczna i cyniczna: jak przestaniemy dostawać pieniądze z budżetu to się sprostytuujemy i zaczniemy brać pieniądze od sponsorów.
2015-09-08 17:22:00
Karol
A ja wziąłem udział w referendum, choć do frekwencji mnie nie policzono. Zagłosowałem, zostając w domu na kanapie!
2015-09-08 13:47:30
Leo
Dostał Kukiz szansę i jej nie wykorzystał. Koniec, kropka!
2015-09-08 13:00:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi