poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Problem z problemem

Problem z problemem

Data publikacji: 2016-05-22 21:11

Dobrze zareagowała premier Beata Szydło na wystąpienie posła Roberta Winnickiego, który swą formalną niezależność (wystąpił z Kukiz’15) wsparł w piątek na wezwaniu, by uniezależnić Polskę od Unii Europejskiej i „wyprowadzić sztandar” UE z Sejmu, bo to „znak okupacji”. Oświadczyła, że mówienie, iż Polska ma wyjść z Unii, to dowód „nieodpowiedzialności”. Tym samym słowem potraktowała wprawdzie wystąpienia opozycji, ale ważne, że choć tak się zdystansowała – jak wcześniej Jarosław Kaczyński – od skrajnych, antyunijnych głosów, których coraz więcej na scenie politycznej.

Rzecz w tym, że jej ostre, konfrontacyjne wobec Komisji Europejskiej wystąpienie, grające na patriotycznych nutach fałszywą melodię o zagrożeniu naszej suwerenności przez Brukselę, wpisało się – w całości – właśnie w ów ton, który dodaje wiary i argumentów przeciwnikom UE. Nie bez kozery powoływał się Winnicki na nie tak dawne wyprowadzenie unijnych flag (zwanych „szmatami” przez Krystynę Pawłowicz) z Kancelarii Premiera.

„To nie Polska ma problem z KE – mówiła pani premier. – To KE ma problem”. W domyśle: ze sobą.
Możliwe. Ale cały problem polega na tym, że Polska, kraj Unii, ma dokładnie te same problemy co Unia. Tak więc problemy Komisji Europejskiej są również problemami Polski. Zwłaszcza gdy jednym z nich jest ona sama.

Komentarze

Winnicki
Panie redaktorze, ma Pan całkowitą rację.Pani Premier nie tylko powinna zabierać głos, ale przede wszystkim działać.Gadania i to zwykle pustego mamy dość.Niech Pan nie bierze pod uwagę tego, co piszą przede mną, to zwykłe warchoły, które zdolne są tylko do krytykowania, nie posługując się żadnymi argumentami.
2016-05-29 17:30:33
Jarun
P.Amo staram się czytać ze zrozumieniem, nawet niedorzeczności, np: "...problemy Komisji Europejskiej są również problemami Polski" A.L. - czyli, uczeń dostał zły stopień, nauczyciel ma kłopot. Bzdura !
2016-05-29 14:59:36
Ama
P.Jarun tekst należy przeczytać ze zrozumieniem...
2016-05-26 20:25:58
ministrant
Może proboszcz zaciągnął na zaplecze, wytarmosił za uszy i przywrócil właściwy porządek rzeczy?
2016-05-26 14:59:57
Jarun
Pan Artur ocenia wystąpienie pani premier nie podając argumentów, tylko określa: jest dobrze, jest źle. Dlaczego ciągle trzeba przekonywać Polaków, że powinniśmy za wszelką cenę być w Unii? Jeżeli coś jest dobre i korzystne - to nie trzeba przekonywać !
2016-05-23 10:14:28
Dryja
Ooo! Co za odmiana. Da się czytać ADL. Tekst taki,że z grupsza wiadomo o co chodzi. Co do UE, jest sukces bo € funkcjonuje już 14 lat a żadna wcześniejsza unia monetarna ponoć nie trwała dłużej niż 12 lat. Polska jest problemem? Kochana UE, przed tobą wybory w Austri, Brexit, Gretxit z uchodź cami co u nich utkwili, Włochy też z uchodźcami co tam utkwili, miliony samotnych smagłych w wieku poborowym na unijnym terenie, nieprzewidywalny wynik kampanii wyborczej w USA i jeszcze obietnice dane Turcji (ktoś tu odjechał) a ty UE zajmujesz się konfliktem dwóch kolegów studiujących dawno temu, za komuny, na jednym roku Wydziału Prawa UW. Ten z Żoliborza nie odpuści i ten z prowincji też nie może. Kochana UE, to się smutno skończy.
2016-05-23 00:00:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi