środa, 13 grudnia 2017.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Pomnik ze śmietnika

Pomnik ze śmietnika

Data publikacji: 2016-01-24 21:06

Kilka dni temu opisałem testy jakie szczecińska firma prowadzi na ulicznych śmietnikach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii będzie wiadomo, kiedy taki kosz jest pełen oraz czy np. Nie został zniszczony. Ktoś może powiedzieć, że taki kosz i śmieci to sprawa jest banalna. I zamiast instalować połączone z internetem czujniki wystarczy wysłać człowieka ze śmieciarką. Otóż niekoniecznie. Jesli system będzie w odpowiedniej skali na ulicach może być trochę czyściej. Na dodatek obsługa bedzie tańsza, bo samochody i ludzie będą jechali tam gdzie są faktycznie potrzebni a nie gdzie pokazuje harmonogram. 

W hiszpańskim mieście, które podobne czujniki już stosuje, system informuje mieszkańców o wolnych miejscach parkingowych przy danej ulicy, pomaga służbom wodociągowym itp  

Dla Szczecina to  szansa, by stworzyć modelowe rozwiazanie. Za inteligentne śmietniki odpowiada szczecińska firma EcoBins. Jesli odniesie sukces podatki przez nią płacone zasilą miejską kasę. W interesie miasta jest więc, by ją i jej podobne firmy wspierać.

Na dodatek gmina ma wiele problemów, które może próbować rozwiązać otwierając się na współpracę z takimi przedsiębiorstwami. Warto pomysleć o stworzeniu łatwej ścieżki komunikacji między komunalnymi firmami, a branżą IT. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje