niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Nieroby?

Nieroby?

Data publikacji: 2016-09-15 23:08

Choć na witrynie internetowej jest wielki numer alarmowy, wielu twierdzi, że nie można się do nich dodzwonić. Niechętni zauważają tylko ich samochody, skutery i łodzie. „Nieroby” – to najczęstszy epitet na forach internetowych, gdy tylko pojawi się jakakolwiek informacja o nich lub o miejskich problemach.
Jak czytamy na ich portalu, „pełnią służebną rolę wobec społeczności lokalnej, wykonując swoje zadania z poszanowaniem godności i praw obywateli”.
Strażnicy miejscy Szczecina. W czwartek obchodzili swój dzień – w roku jubileuszu 25-lecia istnienia. Ze statystyk, które publikują w internecie, wynika, że „nierobami” raczej nie są. W zeszłym roku mieli ponad 36,5 tysiąca różnych zgłoszeń. To wzrost aż o 21 proc. Gros dotyczyło nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Mieszkańcy zgłaszali też problemy i prośby o interwencje w kwestii utrzymania czystości i porządku, stanu infrastruktury miejskiej, zakłócania spokoju, spożywania napojów alkoholowych oraz spraw dotyczących bezdomnych, handlu, psów.
Ale krytycy i tak tego nie zauważą, bo – jak twierdzą – strażnicy nie zauważają bałaganu. Postulują likwidację tej formacji. Taki trend pojawił się zresztą w kraju, zwłaszcza w mniejszych miastach. Skończyły się bowiem zyski z przydrożnych radarów.
Ale Szczecin to nie miasteczko z dwiema ulicami na krzyż. Zbyt wiele tu zaułków, podwórek, sklepów monopolowych, bałaganiarzy, biedy i bezdomności, i w końcu niesfornych kierowców. Zbyt duża tendencja do chaosu, który ktoś musi porządkować.

Komentarze

Olafson
Chyba dawano w Bawarii nie byłeś.. od kiedy nawpuszczali arabów takie widoki są rzadkością.
2016-09-20 12:03:37
Olafson
Straż miejska do likwidacji! Może zgłoszeń mają dużo, ale ile z nich potrafią skutecznie zrealizować, co?
2016-09-19 14:41:46
Janusz K.
Postuluję zabrać "straszakom" uprawnienia które ma policja, oni byli pierwotnie Strażą Prezydencką i mieli zajmować sie BAŁAGANEM i pilnować PORZĄDKU, ten kto dał im uprawnienia do fotoradarów (wiem, nieaktualne), do ściągania samochodów, karania kierowców, musiał na łeb upaść :( Niech chodzą sobie po ulicach dwójkami i pogonią bractwo z bram, pijące tanie wino i inne bełty, niech zmuszą zarzadców i włascicieli nieruchomosci do utrzymania porządku. Do tego pierwotnie ta formacja była powołana, a to co teraz mamy to karykatura :(
2016-09-17 19:54:32
Quistorp
Brak komentarza?. Widocznie ci których to dotyczy n nie lubią pisać na siebie, i o sobie. W. Sz. Pan redaktor sprytnie opisał problem. Wskazał imiennie grupę , o której mówi się pogardliwie. ...[Zbyt wiele tu zaułków, podwórek, sklepów monopolowych, bałaganiarzy, biedy i bezdomności, i w końcu niesfornych kierowców. Zbyt duża tendencja do chaosu,]....Nooooo...! Problem nie w liczbie strażników miejskich, czy jest ich za mało, czy za dużo. W Niemczech na południu katolickiego landu, w małych miejscowościach , handlarze swoich wyrobów owocowych , wystawiają , przed domem , i zostawiają wystawione produkty, domowej roboty, kompoty, dżemy, powidła, i inne peklowane wyroby. przyklejona cena, a obok stoi taca. Sprzedawcy nie ma . Siedzi wewnątrz chałupy, na podwórzu i , zajmuje się przetwarzaniem owoców, i warzyw, z przydomowego ogródka. Potencjalny klient, sam się obsługuje!. Kładzie należną ilość EURO, i bierze towar. Podobnie. Przed małym cmentarzem stoją wystawione kwiaty cięte , w wiaderkach. Przychodzący odwiedzić mogiły swoich bliskich , biorą wiązankę i kładą należne o,50 EURO na tacy. Nie trzeba dużo wyobraźni , co by się działo na takie sytuacje w Polsce. Przecież , tu nikogo nie ma, można podpieprzyć. Frajer nie pilnuje. Jego wina!. Śmierć frajerom. Nie patrzmy na najnowszą historię przez pryzmat, ostatniego stulecia. Sprawy moralne indywidualnego człowieka, nie mają nic wspólnego z wielkimi ruchami tłumów, i wojen. Wtedy nie będzie mowy o "NIEROBACH". Wadą "nierobów, jest tylko fakt, ,że musza używać brutalnej siły, za pieniądze, wobec brutalnego pogaństwa w nas samych.
2016-09-16 23:04:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi