piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Małość, wielkość

Małość, wielkość

Data publikacji: 2016-02-22 19:56

Wszystko wskazuje na to, że Lech Wałęsa w latach siedemdziesiątych był tajnym współpracownikiem bezpieki i przez kilka lat donosił na kolegów za pieniądze. Po kilku latach zerwał tę współpracę. Drugi etap: lata osiemdziesiąte. To wtedy Wałęsa dokonywał rzeczy wielkich i chwalebnych - ale nie on jeden, nie on jeden... - to wtedy przeszedł do historii. Po 13 grudnia oparł się komunistom, gdy ci chcieli zmusić go do uczestnictwa w czymś w rodzaju "neo-Solidarności", fasadowej organizacji na usługach reżimu. Potem był czas prezydentury. Mocno dyskusyjny - tak to ujmijmy. A późniejsze lata to już skuteczna permanentna rozbiórka swojego własnego mitu. Lista bzdur, jakie wygadywał Wałęsa, jest nieskończona. Megalomania - bezgraniczna. Jego ostatnie "wyjaśnienia", codziennie inne, a propos sprawy szafy Kiszczaka - też palce lizać.

A więc - i agent, i bohater, i pospolity krętacz, i skuteczny trybun ludowy, i błazen. Postać niejednoznaczna, pęknięta, niewygodna. Nie sposób wciągnąć ją na sztandary, wielką niesprawiedliwością byłoby jedynie potępić i zredukować do TW "Bolka".

Takie to są mniej więcej ramy prawdy o legendarnym przywódcy "Solidarności", byłym prezydencie i byłym donosicielu Lechu Wałęsie - prawdy niezbyt odkrywczej w sumie. Reszta to jazgot propagandystów mających nas za idiotów niegodnych wizji świata innej niż czarno-biała.

Komentarze

Jarun
KOD broni Wałęsę przed czym ?"Obrońcami" Wałęsy i demokracji są działacze z SLD (dawne PZPR)-dla których "ikonami demokracji" jest Lenin, Stalin, Bierut i Kiszczak. Od takich "demokratów" uchowaj nas Boże. Gdy przemawiała Nowacka to nawet Schetyna rechotał z tego, kto broni Lecha...resortowe dziecko. Będący na utrzymaniu żony Kijowski zachęcał do wrzucania do puszki pieniędzy oczywiście. Jak znalazł na alimenty z którymi zalega. Można nie lubić Tuska ale Schetyna przy Donku to miernota, bez polotu, taki podgryzacz. Bez charyzmy, przemykał korytarzami, kombinował ale Tusk trzymał go pod obcasem i od czasu do czasu flekował. Ryży zamiast do zimnej celi trafił do Brukseli no i rządy objęła "nie płacz Ewka". Jarek wygrał wybory i pogonił tałatajstwo, które po 8 latach nie nawykło do pracy. Nie mogąc pogodzić się, że już nie przy korytku rozpaczliwie ale bez przekonania wyprowadzili "pożytecznych..." na ulicę. Żadnych sensownych haseł, paplanina życzeń "oby Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej"Wyszli więc w obronie demokracji jednak nie zgadzając się na demokratyczny wybór narodu. "My naród"...nie wybraliśmy PO-PSL. Jasne ?!
2016-02-27 16:25:58
ckm
czy bolek lubił wódeczkę tak jak lech?
2016-02-26 00:10:52
Beata
Ciekawe, że ludzie tak bezkrytycznie wierzą komuchom i "faktom" zawartym w produkowanych przez nich papierach. Stalin i jemu podobni ma uciechę zza grobu. Inna rzecz, że teraz wielu postkomunistów dorwało się do władzy, więc zrobią wszystko, by oczernić i dokopać opozycjonistom. Taka mała fajna zemsta, a przy okazji lżenie na cały świat dobrego imienia polskich opozycjonistów. Brawo.
2016-02-25 12:26:59
Wawrzek
Kto i Co spowodowało, że tego typu Ludzie zajmowali i zajmują najwyższe stanowiska w Państwie?. Sensacji tu nie ma bo wszyscy o tym wiedzieli teraz tylko uzyskali potwierdzenie faktu. To jest przykre i już Niemcy nie będą u nas zostawiać Trabantów i Wartburgów w drodze do Niemiec.
2016-02-24 00:10:22
Obserwator
Rom wysil się i napisz coś sensownego. Tylko dlaczego:" a propos sprawy szafy Kiszczaka - też palce lizać." ?
2016-02-23 23:29:55
Rom
Czy szanowny komentator ma świadomość, że wpisuje się w jazgot propagandystów mających nas za idiotów?
2016-02-23 08:25:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi