niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Komentarze redakcyjne > Ligę czas zacząć

Ligę czas zacząć

Data publikacji: 2015-07-16 20:35

Rozpoczyna się nowy sezon ligowy, rusza piłkarska ekstraklasa, a z nią szczecińska Pogoń. Oczekiwania kibiców są raczej średnie, w dwóch poprzednich sezonach Pogoń zmieściła się w górnej połowie tabeli, lecz finałowe mecze z najlepszymi polskimi zespołami nie przyniosły jej powodów do dumy. Jednak samo wypracowanie stabilnej pozycji w krajowej elicie - w odniesieniu wcześniejszego do bolesnego upadku i tułania się po niższych ligach - jest ważnym sukcesem Pogoni.

Teraz znów łatwo nie będzie. Na początek mecze z „eksportowymi" drużynami (Lech, Śląsk i Lechia), a w kadrze naszej drużyny doszło do paru istotnych zmian, których ogólny bilans nie napawa optymizmem. Więcej sportowej wartości w ostatnim okrążeniu transferowej karuzeli Pogoń straciła, niż zyskała. Przynajmniej tak to na razie wygląda. Po kilku meczach będziemy wiedzieć więcej.

Piłka nożna niezmiennie jest u nas sportem budzącym największe zainteresowanie i największe emocje. Tak to się już ułożyło i trudno wyobrazić sobie, by w tej kwestii nastąpiła zasadnicza zmiana. Toteż posiadanie ekstraklasowego zespołu też wyznacza prestiż miasta. Tym bardziej więc należy życzyć mu powodzenia.

Bramki są prostokątne, a piłka jest jedna.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską